AS Monaco odparło atak. Padł kuriozalny gol

Klub Radosława Majeckiego pozostaje liderem w grupie Ligi Europy po zwycięstwie 2:1 z Realem Sociedad. Ważną wygraną odniósł również Olympiakos Pireus, którego zawodnikiem jest Michał Karbownik.

Youssouf Fofana (z prawej) cieszy się z gola Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Youssouf Fofana (z prawej) cieszy się z gola
Konfrontacja w Monako była meczem na szczycie tabeli. Podopieczni Niko Kovaca bronili prowadzenia w grupie, a Real Sociedad nie tylko próbował ich atakować, ale również odpierał natarcie PSV Eindhoven. W bramce gospodarzy stanął Alexander Nuebel, a rezerwowym był Radosław Majecki.

Pierwsze uderzenie do bramki Realu, które oddał Kevin Volland, poprzedziła zgrabna wymiana podań. Ekipa z San Sebastian odpowiedziała golem Alexandra Isaka. AS Monaco nie zniechęciło się i jeszcze w pierwszej połowie odzyskało prowadzenie. Youssouf Fofana podsumował rozegranie rzutu wolnego strzałem na 2:1.

W tej samej grupie PSV Eindhoven odniosło zwycięstwo 2:0 ze Sturmem Graz. Holenderska jedenastka wykorzystała rozprężenie rywali w minutach przed przerwą. Carlos Vinicius strzelił pierwszego gola z rzutu karnego. Akcja, przeprowadzona przez centrum boiska, poskutkowała drugim trafieniem Brumy w 57. minucie.

Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze Olympiakosu Pireus, którego przeciwnikiem było Fenerbahce Stambuł. Grecka drużyna miała jeszcze szansę, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu w tabeli, ale istotniejsze było dla niej pozostanie na lokacie premiowanej awansem przed przeciwnikiem znad Bosforu. Wygraną 1:0 zapewnił Olympiakosowi strzał Tiquinho Soaresa w 90. minucie.

Rangers FC kończy rywalizację w grupie Ligi Europy po zmianie menedżera ze Stevena Gerrarda na Giovanniego van Bronckhorsta. Kluczowym zawodnikiem wygranego 2:0 spotkania ze Spartą Praga był autor dwóch goli Alfredo Morelos. Drugi z nich był kuriozalny, ponieważ asystował totalnie rozkojarzony przeciwnik. Morelos tylko dostawił głowę do piłki zagranej w poprzek własnego pola karnego.

1:3 - Islam Slimani 76'

Rangers FC - Sparta Praga 2:0 (1:0) 1:0 - Alfredo Morelos 15' 2:0 - Alfredo Morelos 49'

2:0 - Bruma 57'

AS Monaco - Real Sociedad 2:1 (2:1) 1:0 - Kevin Volland 28' 1:1 - Alexander Isak 35' 2:1 - Youssouf Fofana 38'

Liga Europy, gr. B 2021/2022

1 AS Monaco 6 3 3 0 7:4 12
2 Real Sociedad 6 2 3 1 9:6 9
3 PSV Eindhoven 6 2 2 2 9:8 8
4 Sturm Graz 6 0 2 4 3:10 2

Grupa C:

Leicester City - Legia Warszawa 3:1 (3:1) 1:0 - Patson Daka 11' 2:0 - James Maddison 21' 2:1 - Filip Mladenović 26' 3:1 - Wilfried Ndidi 33'

Liga Europy, gr. C 2021/2022

1 SSC Napoli 6 3 1 2 15:10 10
2 Spartak Moskwa 6 3 1 2 10:9 10
3 Leicester City 6 2 2 2 12:11 8
4 Legia Warszawa 6 2 0 4 4:11 6

Grupa D:

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł 1:0 (0:0)
1:0 - Tiquinho Soares 90'

Eintracht Frankfurt - Royal Antwerp FC 2:2 (1:1) 1:0 - Daichi Kamada 13' 1:1 - Radja Nainggolan 33' 1:2 - Mbwana Samatta 88' 2:2 - Goncalo Paciencia 90'