AS Monaco odparło atak. Padł kuriozalny gol

Klub Radosława Majeckiego pozostaje liderem w grupie Ligi Europy po zwycięstwie 2:1 z Realem Sociedad. Ważną wygraną odniósł również Olympiakos Pireus, którego zawodnikiem jest Michał Karbownik.

Youssouf Fofana (z prawej) cieszy się z gola Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Youssouf Fofana (z prawej) cieszy się z gola
Konfrontacja w Monako była meczem na szczycie tabeli. Podopieczni Niko Kovaca bronili prowadzenia w grupie, a Real Sociedad nie tylko próbował ich atakować, ale również odpierał natarcie PSV Eindhoven. W bramce gospodarzy stanął Alexander Nuebel, a rezerwowym był Radosław Majecki.

Pierwsze uderzenie do bramki Realu, które oddał Kevin Volland, poprzedziła zgrabna wymiana podań. Ekipa z San Sebastian odpowiedziała golem Alexandra Isaka. AS Monaco nie zniechęciło się i jeszcze w pierwszej połowie odzyskało prowadzenie. Youssouf Fofana podsumował rozegranie rzutu wolnego strzałem na 2:1.

W tej samej grupie PSV Eindhoven odniosło zwycięstwo 2:0 ze Sturmem Graz. Holenderska jedenastka wykorzystała rozprężenie rywali w minutach przed przerwą. Carlos Vinicius strzelił pierwszego gola z rzutu karnego. Akcja, przeprowadzona przez centrum boiska, poskutkowała drugim trafieniem Brumy w 57. minucie.

Michał Karbownik nie znalazł się w kadrze Olympiakosu Pireus, którego przeciwnikiem było Fenerbahce Stambuł. Grecka drużyna miała jeszcze szansę, żeby znaleźć się na pierwszym miejscu w tabeli, ale istotniejsze było dla niej pozostanie na lokacie premiowanej awansem przed przeciwnikiem znad Bosforu. Wygraną 1:0 zapewnił Olympiakosowi strzał Tiquinho Soaresa w 90. minucie.

Rangers FC kończy rywalizację w grupie Ligi Europy po zmianie menedżera ze Stevena Gerrarda na Giovanniego van Bronckhorsta. Kluczowym zawodnikiem wygranego 2:0 spotkania ze Spartą Praga był autor dwóch goli Alfredo Morelos. Drugi z nich był kuriozalny, ponieważ asystował totalnie rozkojarzony przeciwnik. Morelos tylko dostawił głowę do piłki zagranej w poprzek własnego pola karnego.

1:3 - Islam Slimani 76'

Rangers FC - Sparta Praga 2:0 (1:0) 1:0 - Alfredo Morelos 15' 2:0 - Alfredo Morelos 49'

2:0 - Bruma 57'

AS Monaco - Real Sociedad 2:1 (2:1) 1:0 - Kevin Volland 28' 1:1 - Alexander Isak 35' 2:1 - Youssouf Fofana 38'

Liga Europy, gr. B

1 AS Monaco 5 3 2 0 6:3 11
2 PSV Eindhoven 5 2 2 1 9:5 8
3 Real Sociedad 5 1 3 1 6:6 6
4 Sturm Graz 5 0 1 4 2:9 1

Grupa C:

Leicester City - Legia Warszawa 3:1 (3:1) 1:0 - Patson Daka 11' 2:0 - James Maddison 21' 2:1 - Filip Mladenović 26' 3:1 - Wilfried Ndidi 33'

Liga Europy, gr. C

1 Leicester City 5 2 2 1 10:8 8
2 SSC Napoli 5 2 1 2 12:8 7
3 Spartak Moskwa 5 2 1 2 9:9 7
4 Legia Warszawa 5 2 0 3 4:10 6

Grupa D:

Olympiakos Pireus - Fenerbahce Stambuł 1:0 (0:0)
1:0 - Tiquinho Soares 90'

Eintracht Frankfurt - Royal Antwerp FC 2:2 (1:1) 1:0 - Daichi Kamada 13' 1:1 - Radja Nainggolan 33' 1:2 - Mbwana Samatta 88' 2:2 - Goncalo Paciencia 90'