Atak zimy w Anglii. Tak wyglądała murawa Manchesteru City

W trudnych warunkach odbywał się mecz 13. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Manchesterem City a West Ham United. Zawodnikom przyszło rywalizować na murawie pokrytej warstwą śniegu.

Mateusz Kozanecki
mecz Manchester City - West Ham United PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: mecz Manchester City - West Ham United
W niedzielę zima mocno dała się we znaki angielskim piłkarzom. Z powodu opadów śniegu trzeba było odwołać spotkanie w ramach 13. kolejki Premier League pomiędzy Burnley FC i Tottenhamem Hotspur (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

W trudnych warunkach rozpoczął się natomiast pojedynek Manchesteru City z West Ham United. Pomiędzy słupkami stanął Łukasz Fabiański, którego zabrakło w czwartkowym meczu Ligi Europy.

Murawę na Etihad Stadium pokrywała warstwa białego puchu. Odśnieżone były jedynie linie.

"Warunki do gry bywały lepsze, ale Manchester City nawet na śniegu gra bardzo dobrze i do przerwy prowadzi z West Ham United 1:0" - przekazało Canal+ Sport, które udostępniło także migawkę ze stadionu.

Gospodarze strzelili bramkę już w 17. minucie, ale trafienie Riyada Mahreza nie zostało uznane. Prawidłowo Łukasza Fabiańskiego pokonał za to w 33. minucie Ilkay Gundogan.

Tomasz Hajto uderza w sztab reprezentacji Polski. "Nie każdy zna angielski"