Łukasz Skorupski niepokonany w prestiżowym starciu

Mała niespodzianka w Bolonii. Łukasz Skorupski zachował czyste konto w starciu z poprzednim klubem, a jego drużyna zwyciężyła 1:0 z AS Romą. Debiutu w lidze włoskiej doczekał się Jakub Kiwior.

Piłkarze Bolognii cieszą się z gola PAP/EPA / Na zdjęciu: Piłkarze Bolognii cieszą się z gola
Drużyny dwóch z czterech zagranicznych szkoleniowców, pracujących w lidze włoskiej, zmierzyły się na Stadio Renato dall'Ara. Sinisa Mihajlović poprowadził Bolognę w rywalizacji z AS Romą trenowaną przez Jose Mourinho. Serb to zresztą były zawodnik Lazio, więc możliwość odebrania punktów Giallorossim zawsze jest dla niego ekscytująca.

Kolejnym smaczkiem była obecność w bramce Bologni - Łukasza Skorupskiego, który przeniósł się do obecnego klubu z Romy. W przeszłości reprezentant Polski rozgrywał już pamiętne mecze przeciwko Giallorossim. Pierwszą szansę na pokonanie Skorupskiego miał Tammy Abraham, ale nie wykorzystał pomyłek Rossoblu i spudłował strzałem głową.

Skuteczniejszy od Anglika był Mattias Svanberg, który w 35. minucie precyzyjnym strzałem zdobył prowadzenie 1:0 dla Bologni. Piłka kopnięta przez niego po podaniu Nicolasa Domingueza trafiła w boczną siatkę. Rui Patricio próbował cokolwiek zaradzić, ale to uderzenie było zbyt precyzyjne. AS Roma miała sporo czasu na wyrównanie, ale nie zdołała strzelić gola. Skorupski na swoje czyste konto zapracował w 86. minucie ładną obroną uderzenia Tammy'ego Abrahama.

Piłkarzy Interu Mediolan rozpieszcza ostatnio terminarz, a oni potrafią temu pomagać. Nerazzurri podjęli Spezię Calcio i znaleźli sposób na strzelenie gola po nieco ponad dwóch kwadransach. Elegancka, przeprowadzona w odpowiednim tempie akcja bramkowa zakończyła się strzałem Roberto Gagliardiniego na 1:0. Przy golu Gagliardiniego asystował Lautaro Martinez, który w 58. minucie uderzył na 2:0 z rzutu karnego.

W Spezii od początku zagrało dwóch Polaków. Arkadiusz Reca zszedł w przerwie, a jego zmiennikiem był Simone Bastoni. Debiutant Jakub Kiwior został wystawiony na lewej stronie obrony i rozegrał pełne spotkanie. Zapisał się w nim żółtą kartką.

15. kolejka Serie A:

Bologna FC - AS Roma 1:0 (1:0)
1:0 - Mattias Svanberg 35'

Inter Mediolan - Spezia Calcio 2:0 (1:0) 1:0 - Roberto Gagliardini 36' 2:0 - Lautaro Martinez (k.) 58'