Gol Jana Bednarka, Łukasz Fabiański skapitulował po cudownej przewrotce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Jan Bednarek kierujący piłkę do siatki
Getty Images / / Na zdjęciu: Jan Bednarek kierujący piłkę do siatki

Trzech Polaków pojawiło się na boisku w środowych spotkaniach Premier League. Wszyscy mają za sobą udane występy, a najbardziej może się cieszyć Jan Bednarek, który zdobył gola dla Southampton w meczu z Leicester City (2:2)!

Były obrońca Lecha Poznań trafił do siatki z najbliższej odległości po rzucie rożnym, a zrobił to już w 3. minucie. W sumie "Święci" obejmowali prowadzenie aż dwukrotnie, ale "Lisy" potrafiły skutecznie odpowiadać i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

"Polski" mecz mieliśmy na Stadionie Olimpijskim w Londynie, gdzie West Ham United Łukasza Fabiańskiego podejmował Brighton and Hove Albion Jakuba Modera. Obaj Polacy wyszli w podstawowych składach i wystąpili w pełnym wymiarze. Obaj też mogą być względnie zadowoleni.

"Fabian" przez większość gry bronił świetnie, a skapitulował dopiero w końcówce po cudownej przewrotce Neala Maupaya. Moder nie zapisał się w statystykach (w pierwszej połowie przegrał pojedynek z polskim bramkarzem), lecz jego "Mewy" uratowały remis (musiały odrabiać straty już od 5. minuty po trafieniu Tomasa Soucka), a taki wynik na wyjeździe z mocnym w tym sezonie West Hamem trzeba docenić.

Ważne spotkanie rozegrano na Vicarage Road, gdzie Watford podejmował liderującą Chelsea. "Szerszenie" znajdowały się tuż nad strefą spadkową, więc wskazanie faworyta było bardzo łatwe. Zespół Thomasa Tuchela musiał jednak pamiętać, że niedawno na tym samym obiekcie z kretesem poległ Manchester United (1:4).

Mimo to, choć gospodarze w pierwszych minutach nieco pohasali, dość szybko stracili animusz. Sygnałem ostrzegawczym był już strzał Masona Mounta w słupek. Ten sam zawodnik niedługo później otworzył wynik, trafiając do siatki po przytomnym podaniu Kaia Havertza.

To jednak nie podłamało Watfordu, który po stracie Rubena Loftusa-Cheeka wyrównał za sprawą Emmanuela Dennisa. W drugiej połowie Thomas Tuchel, niezadowolony z ofensywnej mizerii w swojej ekipie, postawił na zdecydowane wzmocnienie tej formacji. Posłał do boju Hakima Ziyecha oraz Romelu Lukaku i ten pierwszy pokonał Daniela Bachmanna potężnym strzałem pod poprzeczkę. Asystował Mount, wyrastając przy okazji na pierwszoplanową postać meczu.

Mimo trudnej przeprawy, Chelsea pokonała Watford 2:1 i obroniła fotel lidera Premier League. Teraz ma 33 pkt.

Watford FC - Chelsea FC 1:2 (1:1) 0:1 - Mason Mount 29' 1:1 - Emmanuel Dennis 43' 1:2 - Hakim Ziyech 72'

Watford FC: Daniel Bachmann - Kiko Femenia, William Troost-Ekong, Craig Cathcart, Adam Masina (13' Danny Rose), Imran Louza (73' Juraj Kucka), Emmanuel Dennis, Tom Cleverley (85' Jeremy Ngakia), Moussa Sissoko, Joao Pedro, Joshua King.

Chelsea FC: Edouard Mendy - Trevoh Chalobah (60' Hakim Ziyech), Andreas Christensen, Antonio Ruediger, Cesar Azpilicueta (69' Romelu Lukaku), Ruben Loftus-Cheek, Saul Niguez (46' Thiago Silva), Marcos Alonso, Mason Mount, Kai Havertz, Christian Pulisić.

Żółte kartki: Imran Louza, William Troost-Ekong, Dany Rose, Tom Cleverley (Watford FC) oraz Saul Niguez, Marcos Alonso, Hakim Ziyech (Chelsea FC).

Sędzia: David Coote.

West Ham United - Brighton and Hove Albion 1:1 (1:0) 1:0 - Tomas Soucek 5' 1:1 - Neal Maupay 89'

Southampton FC - Leicester City 2:2 (1:0) 1:0 - Jan Bednarek 3' 1:1 - Jonny Evans 22' 2:1 - Che Adams 34' 2:2 - James Maddison 50'

Wolverhampton Wanderers - Burnley FC 0:0

Czy Chelsea wywalczy mistrzostwo Anglii?