Fortuna Puchar Polski: powtórka finału! Znamy pary ćwierćfinałowe

W piątek rozlosowano pary ćwierćfinałowe Fortuna Pucharu Polski. Już na tym etapie dojdzie do powtórki finału z poprzedniej edycji. Arka Gdynia zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Szymon Mierzyński
piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
2 maja na Arenie Lublin górą byli podopieczni Marka Papszuna, którzy zwyciężyli 2:1 i obecnie bronią głównego trofeum. Teraz obie ekipy staną naprzeciw siebie w Trójmieście, bo gdynianie występują na co dzień jedną klasę niżej.

Ciekawie zapowiada się starcie Piasta Gliwice lub Górnika Zabrze (zaległy mecz 1/8 finału zostanie rozegrany w lutym) z Lechem Poznań. W innej ekstraklasowej parze Legia Warszawa podejmie Górnika Łęczna, natomiast rewelacja obecnego sezonu, czyli III-ligowa Olimpia Grudziądz będzie gościć Wisłę Kraków.

W losowaniu nie stosowano rozstawienia, ani wykluczeń. Każdy mógł wpaść na każdego.

Pula nagród w edycji 2021/2022 wynosi 10 mln zł. Połowa tej kwoty trafi na konto zwycięzcy. Podczas wszystkich spotkań trenerzy mogą dokonywać pięciu zmian. Wymogiem jest wystawienie dwóch młodzieżowców (zawodników z rocznika 2000 i młodszych).

Na każdym etapie o awansie decyduje jeden mecz. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządza dogrywkę, a potem ewentualnie rzuty karne.

Ćwierćfinały odbędą się w pierwszym tygodniu marca przyszłego roku.