Szybka reakcja w pierwszoligowym klubie. Beniaminek szuka trenera

Górnik Polkowice ogłosił rozstanie z trenerem Pawłem Barylskim. Gwoździem do trumny była kompromitująca porażka w 20. kolejce Fortuna I ligi.

Rafał Szymański
Paweł Barylski (z lewej) i Piotr Celeban WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Na zdjęciu: Paweł Barylski (z lewej) i Piotr Celeban
Po awansie do Fortuna I ligi Górnik Polkowice wygrał zaledwie jeden mecz. Od 22 sierpnia kibice tej drużyny czekają na przełamanie. W 20. kolejce drużyna Pawła Barylskiego mierzyła się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

Gospodarze nie pozostawili złudzeń beniaminkowi i zwyciężyli aż 5:0. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Szymon Pawłowski oraz Quentin Seedorf, jednego gola dołożył Szymon Sobczak.

Wysoka porażka w ostatnim meczu przed przerwą zimową przelała czarę goryczy. Kilka minut po ostatnim gwizdku arbitra klub poinformował o zakończeniu współpracy z Barylskim.

"Jego następcę poznamy w najbliższym czasie. Byłemu już szkoleniowcowi dziękujemy za pracę w Górniku i życzymy powodzenia" - napisano w oświadczeniu na łamach strony internetowej pierwszoligowca.

25 czerwca klub zatrudnił Barylskiego - była to dla niego pierwsza praca w roli pierwszego trenera. Szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Janusza Niedźwiedzia, który wywalczył bezpośredni awans i postanowił odejść do Widzewa Łódź.