Widzew Łódź też odbił się od muru

Bezbramkowy remis w Głogowie. Defensywa Chrobrego przechodzi samą siebie i zatrzymała Widzew Łódź. Do wicelidera zbliżyła się Korona Kielce dzięki zwycięstwu 2:0 w Jastrzębiu-Zdroju.

piłkarze Widzewa Łódź Materiały prasowe / Widzew.com / Marcin Bryja / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Chrobry rozegrał trzeci z rzędu mecz na własnym stadionie. We wcześniejszych bardzo skutecznie bronił i wygrał po 1:0 z kandydującymi do awansu Arką Gdynia oraz ŁKS-em Łódź. Głogowianie mogli jeszcze umocnić się w górnej połowie tabeli, a warunkiem było rozegranie równie dobrego meczu z wiceliderem Widzewem Łódź. W środku tego tygodnia podopieczni Janusza Niedźwiedzia pożegnali się z Fortuna Pucharem Polski.

Widzew z trudem kreował sytuacje podbramkowe w Głogowie. Ostrożni i zdyscyplinowani gospodarze radzili sobie z atakami łodzian. Do tego z powodzeniem interweniował Rafał Leszczyński. Od czasu do czasu Chrobry odpowiadał swoim wypadem, dlatego wicelider nie mógł podjąć pełnego ryzyka. Bezbramkowy remis był sprawiedliwym rezultatem.

GKS 1962 Jastrzębie zmierzył się na własnym stadionie z Koroną Kielce. W obu klubach doszło niedawno do zmiany trenera. Grzegorz Kurdziel zastąpił Jacka Trzeciaka w dotąd najgorszym pierwszoligowcu, a obowiązki Dominika Nowaka w Kielcach przejął Kamil Kuzera. Zdążył już nawet poprowadzić Koronę w przegranym 1:2 meczu pucharowym z Górnikiem Łęczna.

W niedzielę Korona odniosła pierwsze zwycięstwo po powrocie na ławkę Kuzery. Przed przerwą dwukrotnie umieściła piłkę w bramce Mariusza Pawełka, ale trafienie Jakuba Łukowskiego zostało anulowane. Sędzia wskazał na środek boiska dopiero po strzale Jacka Podgórskiego z rzutu karnego. GKS odsłonił się, ale zamiast wyrównać, to stracił gola na 0:2 po uderzeniu Filipe Oliveiry.

20. kolejka Fortuna I ligi:

Chrobry Głogów - Widzew Łódź 0:0

GKS 1962 Jastrzębie - Korona Kielce 0:2 (0:1) 0:1 - Jacek Podgórski (k.) 35' 0:2 - Filipe Oliveira 78'