Zmiana już w 1. minucie. Resovia wyrównała rachunki

Roszada w górnej połowie tabeli Fortuna I ligi. Resovia zastąpiła w niej Skrę Częstochowa dzięki zwycięstwu 1:0 w bezpośrednim meczu.

piłkarze Resovii WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Resovii
Niepokonana od sześciu kolejek Resovia wykorzystała możliwość zrównania się liczbą punktów ze Skrą Częstochowa i wyprzedzenia jej. Beniaminek miał niedawno podobnie dobrą passę, ale akurat w trzech poprzednich spotkaniach nie zwyciężał.

Na początku sezonu o jednego gola lepsza była Skra, która zwyciężyła w Rzeszowie 1:0. Była to jej pierwsza wygrana w historii spotkań z przeciwnikiem z Podkarpacia.

W sobotę doszło do wyrównania rachunków. Tym razem zwyciężyli 1:0 rzeszowianie. O wyższości Resovii zdecydowało uderzenie Sebastiana Strózika w 27. minucie. Przeprowadził on składną akcję bramkową z napastnikiem Jakubem Wróblem. Od tego momentu Skra wypracowała sobie przewagę pod względem posiadania piłki, ale nie wyrównała. Oddała trzy uderzenia celne przez 90 minut, a to dwa razy mniej niż Resovia.

Trener Resovii przeprowadził zmianę już w 1. minucie i wprowadził Josipa Soljicia za Konrada Domonia. Ten drugi opuszcza klub i była to okazja do pożegnania się kibiców z 35-letnim wychowankiem.

Skra Częstochowa - Resovia 0:1 (0:1)
0:1 - Sebastian Strózik 27'

Skra: Mateusz Kos - Piotr Nocoń, Krzysztof Napora, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Łukasz Winiarczyk (58' Dawid Niedbała), Maciej Mas, Mikołaj Kwietniewski (58' Bartosz Baranowicz), Szymon Szymański, Oskar Krzyżak, Przemysław Sajdak (84' Marcin Stromecki)

Resovia: Branislav Pindroch - Bartłomiej Eizenchart, Dawid Kubowicz, Konrad Domoń (1' Josip Soljić), Radosław Adamski, Marek Mróz, Bartłomiej Wasiluk, Szymon Strózik, Maksymilian Hebel (88' Karol Twardowski), Kamil Antonik (72' Daniel Pietraszkiewicz), Jakub Wróbel (88' Damian Hilbrycht)

Żółte kartki: Eizenchart, Wróbel (Resovia)

Sędzia: Albert Różycki (Łódź)