Kluby Polaków były w komitywie. Union wypadł z LKE

Drużyna Kamilów Grabary i Wilczka pomogła w wywalczeniu awansu klubowi Karola Świderskiego. Nieco niespodziewanie Union Berlin pożegnał się z Ligą Konferencji Europy.

Kamil Grabara Getty Images / Lars Ronbog / FrontZoneSport / Na zdjęciu: Kamil Grabara
W najbardziej "polskiej" grupie Ligi Konferencji Europy piłkarze PAOK-u Saloniki narobili sobie kłopotów. Dlatego przed ostatnimi meczami musieli po pierwsze wygrać z Lincoln Red Imps, a po drugie ściskać kciuki za powodzenie pewnego awansu FC Kopenhaga w rywalizacji ze Slovanem Bratysława.

PAOK strzelił gola gibraltarskiemu zespołowi już w 17. minucie. Andrija Zivković wyszedł wysoko w powietrze i główkował do bramki po dośrodkowaniu Sidcleya. W ataku gospodarzy grał również Karol Świderski. Po przerwie zrobiło się 2:0, a że Kamil Grabara i spółka też wygrali 2:0, to ekipa z Salonik wskoczyła rzutem na taśmę na miejsce premiowane awansem. Kilkanaście minut w zespole z Kopenhagi zaliczył zmiennik Kamil Wilczek.

Union Berlin potrzebował zwycięstwa ze Slavią Praga. Żaden inny wynik nie dawał zespołowi z Bundesligi szans na pozostanie w Lidze Konferencji Europy. Na ławce rezerwowych Unionu był Tymoteusz Puchacz, a Paweł Wszołek nie zmieścił się w kadrze. Gospodarze nie radzili sobie w ofensywie, a w 50. minucie pomogli Slavii w zdobyciu prowadzenia. Ivan Schranz strzelił na 1:0 z linii pola karnego po podaniu od przeciwnika. Union było stać tylko na gola na 1:1.

Kacper Chorążka nie podniósł się z ławki rezerwowych Omonii Nikozja w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Grający w podstawowym składzie Francis Uzoho popisał się obroną strzału z rzutu karnego Joao Paulo. Kajrat zmarnował dużą szansę na zdobycie prowadzenia w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

6. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa E:

1.FC Union Berlin - Slavia Praga 1:1 (0:0)
0:1 - Ivan Schranz 50'
1:1 - Max Kruse 64'

Feyenoord Rotterdam - Maccabi Hajfa 2:1 (1:0) 1:0 - Cyriel Dessers 38' 2:0 - Reiss Nelson 65' 2:1 - Dean David 90'

Grupa F:

PAOK Saloniki - Lincoln Red Imps 2:0 (1:0)
1:0 - Andrija Zivković 17'
2:0 - Stefan Schwab 55'

FC Kopenhaga - Slovan Bratysława 2:0 (1:0) 1:0 - Jonas Wind 30' 2:0 - Rasmus Hojlund 53'

Liga Konferencji Europy, gr. F 2021/2022

1 FC Kopenhaga 6 5 0 1 15:5 15
2 PAOK Saloniki 6 3 2 1 8:4 11
3 Slovan Bratysława 6 2 2 2 8:7 8
4 Lincoln Red Imps 6 0 0 6 2:17 0

Grupa G:

Vitesse Arnhem - NS Mura 3:1 (3:0) 1:0 - Thomas Buitink 4' 2:0 - Lois Openda 35' 3:0 - Daan Huisman 40' 3:1 - Amadej Marosha 82'

Omonia Nikozja - Kajrat Ałmaty 0:0

FC Basel - Karabach Agdam 3:0 (1:0) 1:0 - Arthur Cabral 33' 2:0 - Pajtim Kasami 62' 3:0 - Dan N'Doye 74'