AS Roma skorzystała z okazji

AS Roma rzutem na taśmę wywalczyła pierwsze miejsce w grupie Ligi Konferencji Europy. To zasługa zwycięstwa 3:2 z CSKA Sofia, a także remisu 1:1 FK Bodo/Glimt z Zorią Ługańsk. Jose Mourinho nie skorzystał z Nicoli Zalewskiego.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / VASSIL DONEV / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
AS Roma rywalizowała korespondencyjnie o pierwsze miejsce z FK Bodo/Glimt i już do przerwy była na czele w wirtualnej tabeli. Giallorossi wybrali się do zaśnieżonej Sofii i stopniowo punktowali CSKA. Na początku drugiego kwadransa Tammy Abraham strzelił z bliska na 1:0, a w 33. minucie Borya Mayoral oddał sprytne uderzenie podeszwą na 2:0.

Podopieczni Jose Mourinho radzili sobie na terenie przeciwnika, a gol na 3:0 Tammy'ego Abrahama prawie rozstrzygnął spotkanie. Po raz drugi przy trafieniu Anglika asystował Rick Karsdorp. Ekipa ze stolicy Włoch mogła kontrolować wydarzenia, a CSKA traciło wiarę w odniesienie jakiegokolwiek zwycięstwa w fazie grupowej. Gospodarze pozostali jednak ambitni i poprawili wynik na 2:3 w końcówce. Nicola Zalewski nie podniósł się z ławki rezerwowych.

FK Bodo/Glimt grało z kolei na wyjeździe z Zorią Ługańsk i piłkarze norweskiego zespołu chyba zlekceważyli umiejętności strzeleckie Jegora Nazaryny. Zaledwie trzech zawodników, stojących w murze, nie powstrzymało potężnego kopnięcia z rzutu wolnego do siatki. Zoria utrzymała prowadzenie do końca pierwszej części meczu. Dopiero 50 minut po otwarciu wyniku FK doprowadził do remisu. Pomógł rywal - Witalij Wernydub golem samobójczym na 1:1. Jedno "oczko" nie wystarczyło do pozostania na czele tabeli.

Odnotować można pierwszy punkt ormiańskiego klubu w fazie grupowej europejskiego pucharu. Alaszkert Erywań zremisował 1:1 z Maccabi Tel Awiw po pięciu kolejnych porażkach. Do bramki strzelił Dejan Boljević po wrzutce z rzutu wolnego. Maccabi pozbawiło gospodarzy radości ze zbliżającego się zwycięstwa w 90. minucie.

6. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

Grupa A:

Alaszkert Erywań - Maccabi Tel Awiw 1:1 (0:0)
1:0 - Dejan Boljević 79'
1:1 - Eylon Almog.90'

LASK Linz - HJK Helsinki 3:0 (1:0) 1:0 - Husein Balić 41' 2:0 - Keito Nakamura 63' 3:0 - Andreas Gruber 81'

1:0 - Gianni Bruno 51'

Partizan Belgrad - Anorthosis Famagusta 1:1 (1:1) 1:0 - Marko Milovanović 20' 1:1 - Lazaros Christodoulopoulos (k.) 33'

2:3 - Yanic Wildschut 90'

Zoria Ługańsk - FK Bodo/Glimt 1:1 (1:0) 1:0 - Jegor Nazaryna 18' 1:1 - Witalij Wernydub (sam.) 68'