To był nokaut. Kibice Bayernu przecierali oczy ze zdziwienia

Kibice przecierali oczy ze zdziwienia. Bayern Monachium grający w dziesiątkę, strzelił cztery gole Stuttgartowi, a w 21 minut hattrick skompletował Robert Lewandowski. To był niesamowity mecz na Allianz Arena.

Bartosz Zimkowski
Robert Lewandowski Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
20 marca tego roku Bayern Monachium pewnie kroczył po mistrzostwo. O wielki rekord Gerda Muellera walczył Robert Lewandowski i był na dobrej drodze, żeby ustrzelić przynajmniej 40 goli w jednym sezonie Bundesligi.

Ale mecz ze Stuttgartem rozpoczął się bardzo źle. Już w 12. minucie Alphonso Davies wyleciał z boiska za faul. Bayern pokazał jednak wielką klasę. Już sześć minut później Lewandowski zdobył gola nr 1.

Bawarczycy nadal nacierali, chociaż grali w osłabieniu i jeszcze w pierwszej połowie prowadzili aż 4:0 (takim też wynikiem zakończył się mecz). Hattrick zapisał Lewandowski, dla którego były to gole nr 33, 34 i 35. Wówczas do końca sezonu pozostawało aż osiem meczów.

Hattrick Lewandowskiego przeciwko Stuttgartowi. Zobacz!

Ale po meczu ze Stuttgartem Lewandowski poleciał na zgrupowanie kadry narodowej i wówczas doznał kontuzji w spotkaniu z Andorą. Opuścił cztery spotkania Bundesligi, ale i tak zdołał ustanowić nowy rekord ligi niemieckiej.

We wtorek Lewandowski znów zagra przeciwko Stuttgartowi. Początek meczu o godz. 18:30. Transmisja w Viaplay.

Ile goli Lewandowski strzeli Stuttgartowi?