Lewandowski odjeżdża rywalom! Sprawdź klasyfikację strzelców

Robert Lewandowski w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Bayernu Monachium z VfB Stuttgart (5:0). Polski snajper dwa razy pokonał bramkarza rywali. Serge Gnabry pnie się w górę klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski (z lewej) i Marc-Oliver Kempf PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (z lewej) i Marc-Oliver Kempf
Mecz VfB Stuttgart - Bayern Monachium otworzył 18. kolejkę Bundesligi. Bohaterem mistrzów Niemiec został Serge Gnabry. W końcówce pierwszej połowy Leroy Sane oddał piłkę skrzydłowemu, który precyzyjnie przymierzył. Ta bramka była ozdobą wtorkowego spotkania.

Gnabry podwyższył wynik na 2:0 w 53. minucie. Tym razem w roli asystenta wystąpił Robert Lewandowski. Reprezentant Niemiec wbiegł w pole karne gospodarzy i znalazł sposób na Floriana Mullera.

Lewandowski pokazał klasę w 69. minucie. Gnabry odwdzięczył się kadrowiczowi, a ten bez trudu przelobował golkipera VfB Stuttgart. To był 1000. gol polskiego piłkarza w historii ligi niemieckiej.

Chwilę później ten sam duet wypracował czwartego gola. 33-latek sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Ostatnie słowo należało do Gnabry'ego. Monachijczycy zwyciężyli 5:0 z VfB Stuggart.

W tym Lewandowski zdobył łącznie 18 bramek i utrzymuje przewagę nad Patrikiem Schickiem (14 goli). W środę Bayer 04 Leverkusen będzie rywalizował z TSG 1899 Hoffenheim.

Do czołówki klasyfikacji strzelców dołączył Gnabry. Kolega Lewandowskiego skompletował hat-tricka i zrównał się z Taiwo Awoniyim z 1.FC Union Berlin (9 bramek).

Czołówka klasyfikacji strzelców Bundesligi.