Tak Bayern wyszedł na prowadzenie! Łukasz Piszczek nie stronił od pochwał

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart w spotkaniu 16. kolejki Bundesligi 5:0. W drugiej połowie padły aż cztery bramki. Strzelanie rozpoczął Serge Gnabry, który tuż przed przerwą popisał się pięknym trafieniem.

Mateusz Byczkowski
Piękny gol Gnabry'ego Twitter / Piękny gol Gnabry'ego
To był prawdziwy pokaz siły Bayernu Monachium, który zmierza po kolejne mistrzostwo Niemiec. We wtorek zespół Juliana Nagelsmanna rozgromił VfB Stuttgart 5:0 i umocnił się na pozycji lidera tabeli Bundesligi.

Choć bramek padło aż pięć, strzelali tylko dwaj zawodnicy - Serge Gnabry i Robert Lewandowski. Ten pierwszy w piękny sposób otworzył wynik spotkania. Niemiec uderzył po długim rogu tak precyzyjnie, że Florian Mueller nie miał nic do powiedzenia.

Świetnie w tej akcji zachował się także Leroy Sane, który wyłożył piłkę koledze z zespołu. Łukasz Piszczek docenił obu piłkarzy. - To co ofensywny zawodnik robi bardzo dobrze, w tym wypadku - atakuje linię obrony w pełnym biegu i obrońcy mają problem. [Gnabry] bardzo dobrym strzałem po długim roku wykończył akcję - przyznał były kadrowicz na antenie Viaplay.

Reprezentant Niemiec wybił punkty rywali z głowy, zdobywając hat-tricka. Wtorek do jak najbardziej udanych zaliczy też Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski strzelił dwa gole i wyrównał kolejny rekord. (więcej przeczytasz TUTAJ)

Po zwycięstwie z VfB Stuttgart Bayern Monachium ma dziewięć punktów przewagi nad Borussią Dortmund. Bawarczycy ostatnie spotkanie w tym roku rozegrają już w piątek (17 grudnia) przeciwko Wolfsburgowi.