Bezradny Żuraw po kolejnej porażce. "Brakowało wszystkiego po trochu"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw
PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw
zdjęcie autora artykułu

- Zagłębiu brakowało wszystkiego po trochu w ostatnich meczach. Ostatnio chcieliśmy dać impuls drużynie, ale na niewiele się to zdało - mówił bezradny Dariusz Żuraw po porażce Zagłębia z Legią aż 0:4.

Kryzys Zagłębia Lubin wydaje się być coraz głębszy. "Miedziowi" przegrali sześć na siedem ostatnich spotkań, licząc już porażkę z Legią Warszawa  0:4. Trener Dariusz Żuraw uczulał swoich zawodników, na co powinni zwrócić uwagę w starciu z "Wojskowymi", a i tak tych błędów się nie ustrzegli.

- Niestety, jest to nasza kolejna porażka po łatwo straconych bramkach. Uczulaliśmy zawodników, że początek będzie ważny i żeby nie dać się rozpędzić Legii. Liczyliśmy na to, że z powodu obecnej sytuacji będą popełniać błędy i mieliśmy zamiar to wykorzystać. Kiedy jednak Legia strzeliła drugą czy trzecią bramkę to złapała luz i pokazała, że ma bardzo dobrych piłkarzy. Mieliśmy swoje sytuacje, nie potrafiliśmy ich wykorzystać, jednak to by była tylko kosmetyka wyniku. Legia wygrała dziś zasłużenie - mówił Żuraw na pomeczowej konferencji prasowej.

Mimo wyższego miejsca w tabeli Żuraw traktował Legię jako faworyta meczu. - Nie czuliśmy się faworytem. Przed każdym meczem wychodzimy z wiarą, że nie stracimy bramki, ale wygląda to tak, że jeżeli przeciwnik strzeli jedną czy drugą bramkę, to tej wiary nie ma tyle, by odwrócić losy meczu - ocenił.

Zagłębie potrafi tworzyć sytuacje, ale ich nie wykorzystuje. Popełnia proste błędy w obronie. Sam Żuraw uważa, że dziś "Miedziowym" brakuje szczęścia, jakości, a nawet pomysłu na grę.

- Zagłębiu brakowało wszystkiego po trochu w ostatnich meczach. Ostatnio chcieliśmy dać impuls drużynie, trochę zmieniliśmy system i ustawienie, staraliśmy się uszczelnić defensywę, ale na niewiele się to zdało - stwierdził.

Czytaj też: "Żyleta" na granicy cierpliwości Vuković obudził Legię

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Komentator oszalał. Gol "stadiony świata"

Źródło artykułu: