Ogromne emocje na Camp Nou. Strzelała młodzież

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona cieszą się z gola
PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona cieszą się z gola

W sobotni wieczór na Camp Nou wiele się działo. Barcelona prowadziła z Elche 2:0, ale goście w krótkim czasie wyrównali. Gola na wagę wygranej zespołu Xaviego pięć minut przed końcem zdobył Nico.

W tym artykule dowiesz się o:

Barcelona ostatnio miota się. Nie idzie drużynie na boisku, do tego w zespole jest sporo kontuzji. W efekcie o mistrzostwie ekipa Xaviego może już zapomnieć. Pozostała walka o prawo gry w Lidze Mistrzów.

Potyczkę z Elche gospodarze mogli rozpocząć bardzo dobrze. W 2. minucie Ferran Jutgla w sytuacji sam na sam zdobył gola, ale okazało się, że był na spalonym.

Zawodnik gospodarzy do siatki trafił w 16. minucie. Ousmane Dembele dośrodkował z kornera na szósty metr, a Jutgla uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Trzy minuty później padł drugi gol dla Barcelony. Gavi otrzymał piłkę w środku pola, mijał rywali niczym tyczki. W końcu uderzył z ok. 16 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wtoczyła do bramki.

Zespół Xaviego miał rywala na widelcu, do końca 1. połowy gospodarze mieli więcej z gry. Jednak goście także swoje szanse mieli, kiedy m.in. Enzo Roco uderzał z pięciu metrów. Mając sporo czasu i miejsca przestrzelił.

Po przerwie dwa uderzenia na bramkę gospodarzy oddali gracze Elche. W jednym przypadku duży błąd popełnił Jordi Alba. Barcelona miała jednak cały czas mecz pod kontrolą.

Goście atakowali sporadycznie, ale w krótkim czasie odwrócili losy gry. W 62. minucie po kontrze Lucas Boye z lewej strony dograł do Tete Morente, ten wpadł w pole karne i huknął pod poprzeczkę.

Kilkadziesiąt sekund później był remis. Morente dogrywał z prawej strony, a Pere Milla strzałem głową z sześciu metrów trafił do bramki. Trzy minuty później ponownie mogła trafić Barca, ale Jutgla z dwóch metrów źle dołożył nogę.

Gospodarze atakowali do końca. Wiele zmieniło się w 82. minucie, kiedy z powodu kontuzji boisko opuścił Johan Mojica. Po trzech minutach Barcelona zdobyła zwycięską bramkę. Ousmane Dembele podał do Gaviego, ten na odegrał dwunasty metr do Nico. Mocny strzał 19-latka przy słupku wpadł do siatki. Sędzia jeszcze sprawdzał, czy nie było spalonego, ostatecznie trafienie uznał. Goście nie byli już w stanie odpowiedzieć miejscowym.

FC Barcelona - Elche CF 3:2 (2:0)

1:0 - Ferran Jutgla 16' 2:0 - Gavi 19' 2:1 - Tete Morente 62' 2:2 - Pere Mila 63' 3:2 - Nico 85'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Eric Garcia, Clement Lenglet, Jordi Alba - Frenkie de Jong (76' Riqui Puig), Sergio Busquets, Gavi - Abde Ezzalzouli (89' Alex Balde), Ousmane Dembele, Ferran Jutgla (72' Nico Gonzalez).

Elche  CF: Edgar Badia - Heibelton Palacios, Enzo Roco, Diego Gonzalez, Johan Mojica (82' Josema Sanchez) - Josan Ferrandez (46' Tete Morente), Ivan Marcone (46' Gerard Gumbau), Omar Mascarell (60' Raul Guti), Fidel Chaves (60' Pere Mila) - Lucas Perez, Lucas Boye.

Żółte kartki: Garcia (Barcelona) oraz Milla, Gumbau, Roco (Elche).

Sędzia: Javier Alberola.