Wielki rekord Lewandowskiego. Trener Bayernu zwraca uwagę na jedno

Robert Lewandowski, za sprawą bramki w meczu Bayern Monachium - VfL Wolfsburg (4:0), przeszedł do historii Bundesligi. Julian Nagelsmann zwraca uwagę na sposób, w jaki polski snajper tego dokonał.

Dawid Borek
Dawid Borek
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Reprezentant Polski musiał się mocno napracować, by przejść do historii Bundesligi kolejnym niesamowitym osiągnięciem. Dokonał tego rzutem na taśmę, strzelając bramkę w 87. minucie spotkania z VfL Wolfsburg.

Dla Roberta Lewandowskiego był to 43. gol w tym roku kalendarzowym w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy. W ten sposób polski snajper pobił rekord słynnego Gerda Muellera (42 trafienia w 1972 roku).

- Jestem bardzo zadowolony z Roberta, to był sensacyjny gol. Zaliczył dobry mecz i strzelił gola słabszą nogą - zauważa Julian Nagelsmann, cytowany przez spox.com.

Robert Lewandowski gola zdobył ładnym strzałem z woleja, uderzając lewą nogą (bramkę zobaczysz TUTAJ). Po trafieniu nie było przesadnej radości, ale "Lewy" uśmiechnął się pod nosem.

- To, co zrobiliśmy w drugiej połowie, było imponujące. Sytuacje bramkowe rozegraliśmy rewelacyjnie, zasłużyliśmy na zwycięstwo - podkreśla trener mistrzów Niemiec.

Kolejny mecz Bayern zagra 7 stycznia. Rywalem Lewandowskiego i spółki będzie Borussia M'gladbach.