Valencia z Pucharem Króla!

W finale Pucharu Króla na stadionie Vicente Calderon Valencia pokonała 3:1 Getafe. Nietoperze nie są w najwyższej formie, jednak w środowy wieczór wykorzystali wszystkie szanse i pomimo słabego miejsca w lidze, będą mogli zagrać w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W Primera Division Valencia zajmuje dopiero 15. miejsce i ma zaledwie pięć oczek przewagi nad strefą spadkową! Nic dziwnego, że kibice po każdym spotkaniu wygwizdują zarząd i trenera Ronalda Koemana. Po finałowym meczu mogą jednak świętować, gdyż w najważniejszym meczu sezonu ich pupile popisali się świetną skutecznością.

Natomiast fani Getafe po raz drugi w krótkim okresie mogą poczuć się zawiedzeni. Przed tygodniem Azulones bardzo nieszczęśliwie odpadli w rywalizacji o półfinał Pucharu UEFA z Bayerem Monachium, a teraz musieli uznać wyższość Valencii.

Na stadionie Atletico Madryt świetnie rozpoczęli Nietoperze, którzy po 11. minutach prowadzili już 2:0. Później inicjatywę przejęli zawodnicy Michaela Laudrupa, jednak defensywa popularnych Che spisywała się poprawnie. Dopiero w doliczonym czasie gry Getafe wywalczyło rzut karny, który na bramkę zamienił Esteban Granero.

Po przerwie znowu początek należał do ekipy Koemana, ale z czasem przycisnęli także rywale. Po godzinie gry świetną okazję miał strzelec bramki dla ekipy z przedmieść Madrytu, ale z 20. metrów trafił tylko w poprzeczkę. Wydawało się, że Getafe uda się odrobić straty, ale Fernando Morientes po strzale głową ustalił wynik meczu i to Valencia mogła się cieszyć ze swojego siódmego krajowego pucharu. W końcówce jeszcze z boiska wyleciał sfrustrowany Fabio Cellestini i arbiter zakończył spotkanie.

Dla Getafe był to drugi finał w historii. Za pierwszym razem grali w sezonie 2006/2007, gdzie również polegli z Sevillą.

Getafe - Valencia 1:3 (1:2)