Thiago Cionek kolekcjonuje kartki. Polak znowu zawieszony

Thiago Cionek nie pomógł swojej drużynie w sobotnim spotkaniu. Reggina zremisowała 1:1 z Como, a środkowy obrońca musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Rafał Szymański
Thiago Cionek Newspix / LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT/NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Thiago Cionek
W meczu drużyn środka tabeli Serie B Como podejmowało Regginę. Przyjezdni objęli prowadzenie w 16. minucie, gdy Davide Facchin skapitulował po strzale Rigoberto Rivasa.

Chwilę po zmianie stron Alberto Cerri zapewnił punkt gospodarzom. Napastnik Como ustawił sobie piłkę na jedenastym metrze i znalazł drogę do siatki.

Podopieczni Alfredo Agliettiego sami skomplikowali sobie sprawę i musieli kończyć mecz w "dziesiątkę". W 80. minucie sędzia ukarał Thiago Cionka żółtym kartonikiem. Pięć minut po tej sytuacji Polak obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul na rywalu.

Rezultat już się nie zmienił. Reggina zremisowała 1:1 w starciu wyjazdowym z Como i zajmuje obecnie 12. miejsce w ligowej stawce.

Co ciekawe, Cionek nie mógł zagrać w spotkaniu z Alessandrią (0:4) ze względu na przekroczony limit żółtych kartek. W sobotę wrócił do gry i ponownie się "wykartkował". Środkowy obrońca w latach 2014-2018 zanotował 21 występów w reprezentacji Polski.

Calcio Como - Reggina Calcio 1:1 (0:1)
0:1 - Rigoberto Rivas 16'
1:1 - Alberto Cerri (k.) 55'