Bułka wreszcie zadebiutował. Drużyna Polaka gra dalej

Marcin Bułka pokazał się z dobrej strony w spotkaniu OGC Nice z SO Cholet (1:0). Polski bramkarz zagrał po raz pierwszy w barwach "Les Aiglons".

Rafał Szymański
Marcin Bułka Getty Images / Aurelien Meunier - PSG / Marcin Bułka
22-letni golkiper przegrywa rywalizację o miejsce między słupkami z bardziej doświadczonym Walterem Benitezem. Trener Christophe Galtier dał szansę Marcinowi Bułce w meczu 1/32 finału Pucharu Francji.

OGC Nice grało na wyjeździe z trzecioligowym SO Cholet. W 9. minucie przed szansą stanął Yassin Fortune. Napastnik gospodarzy uderzył na bramkę, ale Bułka sparował piłkę na prawy słupek.

Zawodnicy SO Cholet stwarzali problemy rywalom, jednak podopieczni Galtiera byli skuteczniejsi. W 63. minucie Justin Kluivert dośrodkował w pole karne, po niewielkim zamieszaniu Andy Delort dopadł do piłki i strzałem głową skierował ją do siatki.

Bułka miał dużo szczęścia w samej końcówce spotkania. Yankuba Jarju stanął oko w oko z Polakiem i nie trafił w światło bramki.

Wynik już się nie zmienił. OGC Nice zwyciężyło 1:0 z niżej notowanym rywalem i zameldowało się w 1/16 finału. Bułka doczekał się debiutu w klubie z Allianz Riviera. Bramkarz jest tylko wypożyczony z Paris Saint-Germain, po zakończeniu sezonu powinien wrócić do swojego macierzystego pracodawcy.

SO Cholet - OGC Nice 0:1 (0:0)
0:1 - Andy Delort 63'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)