Karim Benzema wciąż w formie. Przepiękny gol! [WIDEO]

Francuski napastnik w środowy wieczór strzelił Athleticowi dwa gole, zapewniając Realowi Madryt zwycięstwo 2:1 na San Mames. Pierwsza z bramek była bardzo efektowna.

Tomasz Chabiniak
Karim Benzema PAP/EPA / Javier Zorrilla / Na zdjęciu: Karim Benzema
Karim Benzema rozegrał w tym sezonie 18 meczów, w których uzbierał 15 goli i 7 asyst. W środę powiększył swój dorobek strzelecki o dwa trafienia. Dzięki temu "Królewscy" zdobyli trzy punkty na trudnym terenie w Bilbao i po 19 kolejkach dalej są liderem, mając na koncie 46 "oczek".

Już w czwartej minucie Real napoczął przeciwnika. Biegnący lewym skrzydłem Vinicius podał futbolówkę do Toniego Kroosa, Niemiec błyskawicznie wystawił ją Benzemie, który strzałem z pierwszej piłki ze skraju pola karnego pokonał Julena Agirrezabalę.

Chwilę później było już 0:2, bo francuski snajper nie zamierzał odpuszczać. Przy tej sytuacji ucierpiał i musiał na kilka chwil opuścić boisko. Przebywał na nim do 90. minuty, kiedy zmienił go Luka Jović.

"Los Blancos" wyznaczają ligowy rytm w Hiszpanii. O osiem punktów wyprzedzają Sevillę, a o trzynaście Betis. Te zespoły mają rozegrane jedno spotkanie mniej.

Były piłkarz wskazuje problem Legii. "To rodzi dużą złość i frustrację"

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)