KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wielkie zmiany w Legii. Legenda na nowym stanowisku

Radosław Kucharski nie pracuje już w Legii Warszawa. Klub poinformował o rozstaniu z dyrektorem sportowym. Funkcję tę przejął Jacek Zieliński, który jest legendą warszawskiego zespołu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
"Legia Warszawa informuje, że od 27 grudnia stanowisko dyrektora sportowego klubu obejmuje Jacek Zieliński" - przekazano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej aktualnych mistrzów Polski. Na tym stanowisku zastąpił krytykowanego również przez Dariusza Mioduskiego Radosława Kucharskiego.

Jacek Zieliński, który z klubem związany jest od 1992 roku, w nowej roli będzie miał pełną decyzyjność i odpowiedzialność za cały pion sportowy, w tym obszar pierwszej i drugiej drużyny, skautingu, akademii, politykę transferową i trenerską.

- Ostatnie miesiące były dla całego klubu trudne i pokazały, że niezbędne są nie tylko zmiany personalne, ale przede wszystkim strukturalne, jeśli chodzi o zakres odpowiedzialności i decyzyjność. Powierzenie roli dyrektora sportowego Jackowi Zielińskiemu nie jest jedynie personalną odpowiedzią na obecny kryzys. To zmiana koncepcji zarządzania najważniejszego obszaru klubu, która ma pomóc w lepszej koordynacji prac całego pionu sportowego - mówi prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Zieliński jest związany z klubem od 1992 roku. W latach 1992 –2004 jako piłkarz Wojskowych zdobył z drużyną cztery mistrzostwa i trzy puchary Polski. Znajduje się na drugim miejscu pod względem liczby rozegranych meczów, ustępując w tej klasyfikacji tylko Lucjanowi Brychczemu.

Za Legią fatalna runda jesienna. Zimę warszawski zespół spędzi w strefie spadkowej. W osiemnastu meczach Legia odniosła pięć zwycięstw, co dało 15 punktów i 17. pozycję w tabeli.

Czytaj także:
Cezary Kulesza: Zachowanie Sousy to przejaw braku szacunku. Nie będziemy bierni!
Roger Guerreiro: Sousa zderzy się z nową rzeczywistością

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdy futbolu w wyjątkowej sesji!
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×