Premier League: efektowne przełamanie drużyny Łukasza Fabiańskiego

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie we wtorek drużyny Polaków. Łukasz Fabiański ma duże powody do satysfakcji, Przemysław Płacheta wręcz przeciwnie.

Szymon Mierzyński
Łukasz Fabiański Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
West Ham United zanotował ostatnio serię pięciu spotkań we wszystkich rozgrywkach bez zwycięstwa, lecz w starciu z Watfordem nie pozostawił wątpliwości, kto jest lepszy. Drużyna Davida Moyesa wygrała aż 4:1, choć jako pierwsze na prowadzenie wyszły "Szerszenie".

Łukasz Fabiański skapitulował w 4. minucie po pięknym uderzeniu Emmanuela Dennisa z 15 metrów. Piłka poleciała przy słupku, więc trudno w jakikolwiek sposób obwiniać Polaka. Jego koledzy zadbali zresztą, by nie musiał się tą bramką zbyt długo martwić, bowiem objęli prowadzenie jeszcze przed przerwą.

W zupełnie innym humorze jest Przemysław Płacheta, który wyszedł w podstawowym składzie Norwich City na wyjazdowe starcie z Crystal Palace, lecz jego drużyna błyskawicznie została odarta z nadziei na dobry wynik.

"Orły" otworzyły wynik skutecznym strzałem Odsonne Edouarda z rzutu karnego już w 8. minucie, a w pierwszej połowie zdobyły w sumie trzy gole, rozstrzygając w praktyce losy spotkania. Płacheta przebywał na boisku do 81. minuty, po czym zastąpił go Joshua Sargent.

West Ham gromadzi aktualnie 31 pkt. i zajmuje 5. miejsce w tabeli Premier League, tracąc do Arsenalu 4 "oczka". Norwich zamyka stawkę.

Watford FC - West Ham United 1:4 (1:2)
1:0 - Emmanuel Dennis 4'
1:1 - Tomas Soucek 27'
1:2 - Said Benrahma 29'
1:3 - Mark Noble (k.) 58'
1:4 - Nikola Vlasić 90+2'

Crystal Palace - Norwich City 3:0 (3:0) 1:0 - Odsonne Edouard (k.) 8' 2:0 - Jean-Philippe Mateta 38' 3:0 - Jeffrey Schlupp 42'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Norwich City utrzyma się w Premier League?