Premier League: ogromne kłopoty i wpadka Manchesteru United!

Kapitalne widowisko na St James' Park! Newcastle United próbuje się wygrzebać ze strefy spadkowej, ale w starciu z Manchesterem United zagrało świetnie i może czuć niedosyt po remisie 1:1.

Szymon Mierzyński
Callum Wilson (Newcastle) i Diogo Dalot (Manchester United) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Callum Wilson (Newcastle) i Diogo Dalot (Manchester United)
"Czerwone Diabły" były zdecydowanym faworytem, jednak gospodarze zadbali o emocje od samego początku, bo już w 7. minucie otworzyli wynik. Po szybkiej akcji przepięknie przy słupku uderzył Allan Saint-Maximin i David de Gea tylko przykucnął, odprowadzając piłkę wzrokiem.

Ten gol sprawił Manchesterowi United ogromne kłopoty. Podopieczni Ralfa Rangnicka z trudem przedzierali się przez zasieki obronne Newcastle i nie stwarzali wielkiego zagrożenia pod bramką Martina Dubravki. Mieli też mnóstwo szczęścia, gdy na początku drugiej połowy Saint-Maximin powinien skompletować dublet, ale z kilku metrów uderzył tak, że De Gea instynktownie zatrzymał piłkę.

To była stuprocentowa okazja na 2:0, tymczasem w 71. minucie "Srokom" przyszło drogo zapłacić za nieskuteczność i zrobiło się 1:1. Dwukrotnie uderzał Edinson Cavani i choć pierwszą próbę defensywa Newcastle zablokowała, to poprawka była już skuteczna.

Wydawało się, że to może być punkt zwrotny i teraz faworyt ruszy po pełną pulę, lecz było dokładnie odwrotnie, bo w końcówce trybuny St James' Park rozpalały się do czerwoności! To drużyna Eddiego Howe'a rzuciła się do ataku i była o krok od zwycięstwa. Po strzale Jacoba Murphy'ego z ostrego kąta "Czerwone Diabły" uratował słupek, zaś techniczną próbę Miguela Almirona w okienko cudem obronił De Gea.

Więcej goli nie padło. Remis 1:1 tak naprawdę niedosyt może budzić tylko u gospodarzy, którzy zagrali zaskakująco dobrze i mimo że wciąż są pod kreską (do bezpiecznej strefy tracą 2 pkt.), prezentując taki poziom nie powinni mieć problemów z utrzymaniem.

Manchester United zajmuje dopiero 7. miejsce z dorobkiem 28 pkt. O 7 więcej gromadzi otwierający pierwszą czwórkę Arsenal.

Newcastle United - Manchester United 1:1 (1:0)
1:0 - Allan Saint-Maximin 7'
1:1 - Edinson Cavani 71'

Newcastle United: Martin Dubravka - Emil Krafth, Fabian Schaer, Jamal Lascelles, Javier Manquillo, Sean Longstaff, Jojno Shelvey, Joelinton, Ryan Fraser (75' Miguel Almiron), Callum Wilson (45' Jacob Murphy), Allan Saint-Maximin (83' Dwight Gayle).

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Raphael Varane, Harry Maguire, Alex Telles, Scott McTominay (78' Nemanja Matić), Fred (46' Jadon Sancho), Marcus Rashford, Bruno Fernandes, Mason Greenwood (46' Edinson Cavani), Cristiano Ronaldo.

Żółte kartki: Emil Krafth, Jeolinton (Newcastle United) oraz Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, Harry Maguire (Manchester United).

Sędzia: Craig Pawson.

Widzów: 52 178.

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Manchester United zakończy sezon w pierwszej czwórce?