Kamil Jóźwiak wypracował bramkę. Pierwsza asysta w sezonie [WIDEO]

Przełamanie Kamila Jóźwiaka nastąpiło w 25. kolejce The Championship. Polak zapisał na swoim koncie asystę, a jego Derby County pokonało 2:1 Stoke City.

Rafał Szymański
asysta Kamila Jóźwiaka YouTube / Stoke City / Na zdjęciu: asysta Kamila Jóźwiaka
W 16. minucie Kamil Jóźwiak rozpoczął kontratak Derby County. Kadrowicz zagrał na "klepkę" z Tomem Lawrencem i po chwili uruchomił podaniem Luke'a Plange'a. Młody napastnik gości nie zmarnował świetnej okazji.

Stoke City doprowadziło do wyrównania dopiero w 78. minucie, gdy Tom Ince wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Ostatnie słowo należało jednak do Colina Kazima-Richardsa. Doświadczony zawodnik w samej końcówce zapewnił komplet punktów "Baranom".

Dla Derby było to już trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół Wayne'a Rooneya ma na koncie dziesięć oczek i wciąż zamyka ligową tabelę.

- Czułem, że był to właściwy moment, żeby wprowadzić pewne zmiany i odświeżyć skład. Wszyscy jesteśmy w tym razem. Chcemy przywrócić nadzieję kibicom - stwierdził menadżer w rozmowie z "Rams TV".

Jóźwiak wrócił do wyjściowej "jedenastki" i spędził 63 minuty na murawie. W czwartek reprezentant Polski zaliczył pierwszą asystę w bieżącym sezonie The Championship. 24-letni skrzydłowy zanotował dotychczas 14 występów.

Asysta Kamila Jóźwiaka (od 0:22):

Czy Jóźwiak będzie podstawowym graczem Derby County?