The Championship: kapitalny powrót Derby County! Grał Kamil Jóźwiak

Derby County do 86. minuty przegrywało z Reading FC 0:2, mimo to po szaleńczej końcówce uratowało remis! W pełnym wymiarze wystąpił Kamil Jóźwiak.

Szymon Mierzyński
piłkarze Derby County Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: piłkarze Derby County
"Barany" ambitnie walczą o utrzymanie w The Championship i mimo fatalnej sytuacji w tabeli, trudno dziś przesądzać, że ta misja im się nie uda.

W poniedziałek ekipa Wayne'a Rooneya rozgrywała arcyważne starcie z innym zespołem z dołu stawki, zajmującym 21. miejsce Reading. Gospodarze - po dublecie Juniora Hoiletta - prowadzili już 2:0 i długo wydawało się, że ich sukces nie jest zagrożony.

Końcówka była jednak piorunująca w wykonaniu Derby County. Najpierw kontaktowego gola, po pustym przebiegu bramkarza miejscowych Luke'a Southwooda, zdobył Colin Kazim-Richards, zaś w doliczonym czasie nie do obrony główkował Curtis Davies.

Po remisie 2:2 "Barany" wciąż zamykają tabelę z dorobkiem 11 pkt. O 11 więcej ma ich ostatni przeciwnik, który zajmuje pierwszą bezpieczną lokatę.

Drużyna Wayne'a Rooneya na boisku zdobyła aż 32 "oczka", lecz 21 z nich straciła w wyniku decyzji administracyjnych. Powodem było zadłużenie klubu sięgające 50 mln funtów i nieprawidłowości związane z raportami finansowymi.

W potyczce z Reading Kamil Jóźwiak spędził na boisku 90 minut. Zabrakło natomiast Krystiana Bielika, który wciąż nie wrócił do pełni sił po zerwaniu więzadeł.

Reading FC - Derby County 2:2 (1:0)
1:0 - Junior Hoilett 37'
2:0 - Junior Hoilett 57'
2:1 - Colin Kazim-Richards 86'
2:2 - Curtis Davies 90+1'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Derby County utrzyma się w The Championship?