Kanonada PSG. Popis Kyliana Mbappe i wielka kontrowersja na koniec

Paris Saint-Germain nie dopuścił do sensacji w Pucharze Francji. Obrońca trofeum rozbił na wyjeździe Vannes Olympique Club 4:0, a hat-tricka skompletował Kylian Mbappe.

Szymon Mierzyński
Kylian Mbappe Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
W starciu z rywalem grającym na co dzień na czwartym poziomie rozgrywkowym, trener Mauricio Pochettino dał odpocząć kilku ważnym piłkarzom i na ławce rezerwowych zasiedli m. in. Marquinhos, Angel Di Maria, Layvin Kurzawa czy Mauro Icardi. Mimo to na boisku zobaczyliśmy gwiazdy, z Kylianem Mbappe na czele.

Napastnik reprezentacji Francji był pierwszoplanową postacią tego spotkania i zdobył trzy bramki - po asystach Presnela Kimpembe, Xaviego Simonsa oraz Erica Ebimbe.

On jednak trafiał do siatki dopiero w drugiej połowie. Wynik otworzył natomiast Kimpembe, który w 28. minucie głową pokonał Clementa Petrela.

Vannes Olympique Club też mógł mieć swoją wielką chwilę, jednak w doliczonym czasie nie dopisało mu szczęście. Wydaje się, że po strzale jednego z zawodników gospodarzy Gianluigi Donnarumma wygarnął piłkę już zza linii bramkowej, mimo to sędzia Jeremy Stinat nakazał grać dalej.

Paris Saint-Germain zwyciężył na Stade de la Rabine 4:0 i zameldował się w 1/8 finału Pucharu Francji. Kontynuuje więc walkę o obronę trofeum. W sezonie 2020/2021 wywalczył je dzięki wygranej w finale z AS Monaco (2:0).

Vannes Olympique Club - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 - Presnel Kimpembe 28'
0:2 - Kylian Mbappe 59'
0:3 - Kylian Mbappe 71'
0:4 - Kylian Mbappe 77'

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Czy Paris Saint-Germain obroni Puchar Francji?