Lechia przedłużyła kontrakt z kolejnym piłkarzem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lechia Gdańsk / Na zdjęciu: Egzon Kryeziu
Materiały prasowe / Lechia Gdańsk / Na zdjęciu: Egzon Kryeziu
zdjęcie autora artykułu

Egzon Kryeziu, to kolejny piłkarz, który przedłużył umowę z Lechią Gdańsk. Słoweniec będzie grał w gdańskim klubie przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku. Wcześniej klub ten przedłużył już kilka kontraktów.

W ostatnich tygodniach Lechia Gdańsk jest aktywna na rynku transferowym. Kontrakty przedłużyli Bassekou Diabate i Kacper Sezonienko, a przyszli Tomasz Neugebauer i Dominik Piła. Doszło też do zmiany w bramce Lechii - z zespołu odszedł Zlatan Alomerović, a przyszedł do niego Michał Buchalik. Na wypożyczenie udał się natomiast Łukasz Zjawiński.

O rok kontrakt z Lechią przedłużył natomiast Egzon Kryeziu, wychowanek słoweńskiego NK Triglav, który jesienią rozegrał 7 spotkań w PKO Ekstraklasie. Kryeziu w Lechii Gdańsk jest od lutego 2020 roku.

Słoweńca chciał trener klubu z Gdańska. - Dziękuję klubowi, że postanowił przedłużyć umowę z Egzonem. Jestem przekonany, że jest to właściwa decyzja i Egzon w następnym okresie dobrze się rozwinie. Jest to zawodnik, który w spotkaniach pokazał, że jest w stanie zagrać na naprawdę wysokim poziomie. Jestem przekonany, że w przyszłości będzie to robić regularnie. Widzę w nim duży potencjał piłkarski i dużą inteligencję boiskową, ale musi nauczyć się pokazywać swoje umiejętności systematycznie - ocenił Tomasz Kaczmarek w rozmowie z oficjalną stroną Lechii.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: solówka a la Messi! Mijał rywali jak tyczki

- Egzon jest bardzo dobrym chłopakiem, ma duży szacunek u swoich kolegów w szatni. Chciałbym, żeby na boisku pokazał trochę inny charakter. Jestem przekonany, że jest on w stanie grać jeszcze agresywniej i odważniej. Jeśli uda mu się zrobić ten krok, to wiem , że stanie się bardzo dobrym zawodnikiem. Obydwaj mamy świadomość, że teraz przyszedł bardzo ważny moment w jego karierze, kiedy musi regularnie pokazywać swoją jakość - dodał Kaczmarek.

Czytaj także:  Dwóch piłkarzy odchodzi z Bruk-Bet Termaliki  Piłkarz Śląska może wyjechać w zaskakującym kierunku

Źródło artykułu: