Tak świętował Robert Lewandowski. Tajemniczy gest

Robert Lewandowski nie przestaje strzelać na boiskach Bundesligi. Polak zdobył pierwszą bramkę w 2022 roku i świętował w nietypowy sposób.

Rafał Szymański
Robert Lewandowski Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Polak znalazł się w wyjściowej "jedenastce" gospodarzy i po kwadransie mógł otworzyć wynik. Snajper Bayern Monachium przegrał pojedynek z Yannem Sommerem.

Robert Lewandowski zrehabilitował się w 18. minucie. Thomas Mueller uruchomił podaniem napastnika, który wbiegł w pole karne i mocno uderzył w kierunku bramki rywali. Tym razem bramkarz Borussii M'gladbach nie zdążył zareagować.

To był jego pierwsze trafienie w nowym roku. Kadrowicz celebrował gola w nietypowy sposób. Lewandowski razem z Malikiem Tillmanem pobiegł do narożnika i po chwili uniósł ręce, jakby chciał zadedykować tę bramkę zmarłej osobie.

Do tej pory znakiem firmowym Lewandowskiego były krzyżujące się ręce na klatce piersiowej. - Żona powiedziała mi, że wygląda to tak, jakbym robił chromosom X. Potem zaszła w ciążę i pomyśleliśmy, że to pasuje, więc nadal świętowałem w ten sposób - tłumaczył na łamach "Welt am Sonntag". Polak w piątek zmienił zwyczaj.

Piłkarz Bawarczyków umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji strzelców Bundesligi. W tym sezonie uzbierał już 20 trafień i ma dużą przewagę nad drugim Patrikiem Schickiem (16 goli).

Osłabiony Bayern nie radził sobie w defensywie. Po pierwszych 45 minutach Borussia M'gladbach prowadziła 2:1, a na listę strzelców wpisali się Florian Neuhaus i Stefan Lainer. Tuż przed przerwą Lewandowski trafił w słupek.