Bednarek się nie popisał. Bramkarz był wściekły na Polaka [WIDEO]

Jan Bednarek popełnił fatalny błąd w spotkaniu Southampton FC ze Swansea City. Polak miał sporo szczęścia, jego drużyna wygrała 3:2 po emocjonującej dogrywce.

Rafał Szymański
gol samobójczy Bednarka YouTube / The Emirates FA Cup / Na zdjęciu: gol samobójczy Bednarka
Goście lepiej weszli w mecz. Nathan Redmond rozpoczął strzelanie na stadionie Swansea City, ale później piłkarze Southampton FC sami skomplikowali sobie sprawę. W 30. minucie Yann Valery został wyrzucony z boiska.

Podopieczni Russella Martina przejęli inicjatywę i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych. Ich starania przyniosły skutek dopiero w 77. minucie. Joel Piroe doprowadził do dogrywki.

Kolejny gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Olivier Ntcham próbował dośrodkować do Piroe'a, jednak Jan Bednarek przeciął tor lotu piłki. Reprezentant Polski zupełnie zmylił Frasera Forstera i bramka została zapisana na jego konto. Bramkarz wściekł się na klubowego kolegę.

Zawodnicy "Świętych" szybko naprawili błąd Bednarka. W dogrywce na listę strzelców wpisali się jeszcze Mohamed Elyounoussi i Shane Long. Po 120 minutach Southampton FC zwyciężyło 3:2 ze Swansea City i zagra w czwartej rundzie Pucharu Anglii.

Bednarek odetchnął z ulgą po końcowym gwizdku. W sezonie 2021/22 środkowy obrońca wystąpił już  w 17 meczach Southampton FC.

Gol samobójczy Jana Bednarka (od 1:00):

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)