Cztery minuty, które odmieniły losy meczu. Znamy drugiego finalistę Superpucharu Hiszpanii

Wiemy, kto w niedzielę zagra z Realem Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii. W Rijadzie w potyczce Atletico Madryt z Athletikiem padły trzy gole. Zespół z Bilbao, obrońca trofeum, wygrał 2:1.

Michał Piegza
Yannick Carrasco (drugi z prawej) walczy o piłkę Getty Images / Anadolu Agency / Na zdjęciu: Yannick Carrasco (drugi z prawej) walczy o piłkę
Na nic zdała się kapitalna forma Jan Oblak. Słoweniec w meczu półfinałowym Superpucharu Hiszpanii nie był w stanie zatrzymać obrońców trofeum Atlhletiku.

Na pierwszego gola czekać trzeba było do 62. minuty. W dość kuriozalnych okolicznościach bramkę zdobyło Atletico. Po dośrodkowaniu głową uderzył Joao Felix, piłka odbiła się od słupka, a następnie od ręki leżącego Unai Simona i wtoczyła się do bramki.

Wydawało się, że Atletico będzie w stanie dowieźć wygraną do końca. Tym bardziej, że wspomniany na wstępie Oblak długo było nie do pokonania.

Athletic wyrównał w 77. minucie. Yeray Alvarez doszedł do dogrania z rzutu rożnego i strzałem głową z siedmiu metrów pokonał bramkarza. Cztery minuty później Nico Williams, po kolejnym kornerze, w zamieszaniu dopadł do piłki i uderzył przy słupku do bramki.

Gracze z Bilbao dowieźli prowadzenie do końca. W niedzielę Athletic w finale Rijadzie zmierzy się z Realem Madryt. Obie drużyny w dwóch ostatnich latach sięgały po Superpuchar Hiszpanii.

Atletico Madryt - Athletic Bilbao 1:2 (0:0)
1:0 - Unai Simon (sam.) 62'
1:1 - Yeray Alvarez 77'
1:2 - Nico Williams 81'

Czerwona kartka: Gimenez (Atletico) /90+4', za brutalny faul/.