Przełamanie reprezentanta Polski. Pierwszy gol w nowym roku

Karol Świderski zaliczył dobre wejście i przypieczętował wygraną PAOK-u Saloniki. Jego drużyna zwyciężyła 3:0 z OFI Kreta.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Igor Kralj/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Karol Świderski
Reprezentant Polski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych gospodarzy. W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka. Zawodnicy Razvana Luscescu objęli prowadzenie dopiero w 55. minucie. Sędzia główny podyktował rzut karny i chwilę później Jasmin Kurtić znalazł drogę do siatki.

Słoweński pomocnik został bohaterem spotkania. W 76. minucie Kurtić wykorzystał dogranie Diego Biseswara i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Karol Świderski podniósł się z ławki w 80. minucie i zastąpił Chubę Akpoma. Kadrowicz chwilę później zaznaczył swoją obecność na murawie. W ostatecznym rozrachunku PAOK Saloniki wygrał 3:0 z OFI Kreta i po 17 seriach gier jest wiceliderem greckiej Super League.

Dla Świderskiego był to pierwszy gol w 2022 roku. 24-latek przełamał się po sześciu meczach ligowych bez bramki. Jego bilans w bieżącym sezonie to 16 występów, cztery trafienia oraz jedna asysta.

PAOK Saloniki - OFI Kreta 3:0 (0:0)
1:0 - Jasmin Kurtić (k.) 55'
2:0 - Jasmin Kurtić 76'
3:0 - Karol Świderski 84'

Czy Świderski utrzyma miejsce w składzie reprezentacji Polski?