Lider miał problemy na początku. Wzburzony Mbappe

W Ligue 1 w Paryżu sensacyjnie mogło być na początku meczu PSG ze Stade Brestois. Później jednak wszystko wróciło do normy i lider Ligue 1 pewnie wygrał 2:0.

Michał Piegza
Kylian Mbappe Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Trwa marsz piłkarzy PSG po utracone w maju mistrzostwo Francji. W sobotę rywalem paryżan było Stade Brestois, czyli zespół ostatnio mający problemy ze strzelaniem bramek, plasujący się w dole Ligue 1.

Goście odważnie weszli w spotkanie, starali się zagrażać faworytowi. W 9. minucie błąd popełnił Presnel Kimpembe, sam na sam z bramkarzem znalazł się Irvin Cardona, ale Gianluigi Donnarumma dobrze interweniował. Chwilę później Włoch zdołał odbić piłkę po strzale głową napastnika rywali.

Paryżanie cierpliwie czekali i swojej szansy doczekali się w 32. minucie. Georginio Wijnaldum przed polem karnym zagrał do Kyliana Mbappe. Ten dokładnie uderzył z linii pola karnego. Piłka przeleciała między nogami obrońcy i odbijając się od słupka i wpadła do bramki.

Chwilę później autor gola starł się z Hugo Magnettim. Mbappe usłyszał coś od rywala i był słowami bardzo wzburzony. W efekcie obaj otrzymali po żółtej kartce.

Na 2. połowę nie wyszedł rozgrywający dobry mecz Georginio Wijnaldum, któremu w końcówce 1. części na nogę spadł rywal. Na boisku pojawił się Danilo.

W 48. minucie prowadzenie paryżan powinien podwyższyć Mauro Icardi, który uderzył z pola karnego, ale trafił w słupek. Dokładniejszy był pięć minut później Thilo Kehrer, strzałem z siedmiu metrów wykańczając dogranie z lewej strony Nuno Mendesa.

Drugi stracony gol podłamał gości. Do końca spotkania przeważali paryżanie. Lider Ligue 1 zmarnował kolka dobrych szans. Okazje mieli m.in. Icardi, a także Mbappe i Kherer. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Bizot lub te strzały gospodarzy były niecelne.

PSG po kolejnej wygranej pewnym krokiem zmierza po odzyskanie mistrzostwa Francji. Celem numer jeden paryżan jest jednak zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 29 2:0 (1:0)
1:0 - Kylian Mbappe 32'
2:0 - Thilo Kehrer 53'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Thilo Kehrer, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Georginio Wijnaldum (46' Danilo), Marco Verratti (90+1' Edouard Michut), Ander Herrera (80' Leandro Paredes) - Angel Di Maria (72' Sergio Ramos), Mauro Icardi (80' Xavi Simons), Kylian Mbappe.

Stade Brestois: Marco Bizot - Ronael Pierre-Gabriel, Brendan Chardonnet, Christopher Herelle (80' Lilian Brassier), Jean Duverne - Romain Faivre (90+1' Youssouph Badji), Lucien Agoume (59' Hianga Mananga Mbock), Hugo Magnetti (59' Paul Lasne), Franck Honorat - Jeremy Le Douaron, Irvin Cardona (59' Steve Mounie).

Żółte kartki: Herrera, Mbappe, Kimpembe, Danilo, Verratti (PSG) oraz Magnetti, Agoume, Chardonnet (Brestois).

Pokaż całą tabelę

Tak ekipa Frankowskiego wywalczyła zwycięstwo. Piękny gol w doliczonym czasie! (wideo)

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)