Ciekawa zagrywka Jose Mourinho. Debiutant nie zawiódł

AS Roma wygrała 1:0 nieatrakcyjny mecz z Cagliari Calcio. Jedyny gol padł z rzutu karnego, którego wykonanie trener Jose Mourinho powierzył debiutującemu Sergio Oliveirze.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / HUGO DELGADO / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
AS Roma była w natarciu na początku meczu. Wyglądało na to, że wcześnie będzie mieć dużą szansę na zdobycie gola. Sędzia wskazał "na wapno" po starciu Andrei Carboniego z Nicolą Zaniolo. Lorenzo Maggioni dostał jednak wskazówkę, że warto obejrzeć powtórki i po tym anulował rzut karny. Piłka została przyznana Cagliari Calcio.

Roma wykonała jedenastkę dopiero w 33. minucie. Tym razem VAR skłonił sędziego do odgwizdania zagrania ręką Dalberta. Za wykonanie rzutu karnego zabrał się Sergio Oliveira i strzelił gola na 1:0 w debiucie. Pomocnik nie miał problemu z pokonaniem Alessio Cragno.

W pierwszej połowie posypały się jeszcze żółte kartki, było sporo teatru w wykonaniu trenerów Jose Mourinho i Waltera Mazzarriego. Cagliari nie potwierdzało zwyżki formy po wygranym 2:1 meczu z Bologną FC i praktycznie nie zagroziło Ruiemu Patricio.

Nie było to wielkie widowisko również z powodu Giallorossich, którzy po zdobyciu prowadzenia, wdali się w szarpaną grę. Najbardziej chaotyczne były rajdy Felixa Afeny-Gyana, którym za każdym razem brakowało wykończenia. Nieco lepiej szarżował Nicolo Zaniolo, którego atak w 73. minucie zakończył się minimalnie niecelnym strzałem. Cagliari było najbliżej wyrównania w 84. minucie, kiedy to Rui Patricio zbił na poprzeczkę strzał Joao Pedro.

Nicola Zalewski był na ławce rezerwowych Romy, a Sebastian Walukiewicz poza kadrą Cagliari.

AS Roma - Cagliari Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Sergio Oliveira (k.) 33'

Roma: Rui Patricio - Ainsley Maitland-Niles (90' Dimitrios Keramitsis), Gianluca Mancini, Marash Kumbulla, Matias Vina - Jordan Veretout (90' Edoardo Bove), Sergio Oliveira, Lorenzo Pellegrini - Nicola Zaniolo (86' Rick Karsdorp), Henrich Mchitarjan, Felix Afena-Gyan (75' Eldor Szomurodow) - Tammy Abraham

Cagliari: Alessio Cragno - Giorgio Altare (88' Luca Gagliano), Edoardo Goldaniga, Andrea Carboni - Gabriele Zappa, Razvan Marin, Gaston Pereiro (69' Nahitan Nandez), Alessandro Deiola, Dalbert Henrique (81' Charalampos Lykogiannis) - Joao Pedro, Leonardo Pavoletti

Żółte kartki: S. Oliveira, Mancini, Afena-Gyan (Roma) oraz Pavoletti, Carboni, Dalbert, Altare (Cagliari)

Sędzia: Lorenzo Maggioni