Hit kolejki Serie A na przekór oczekiwaniom

Atalanta strzelała najwięcej goli w poprzednich sezonach ligi włoskiej, a Inter Mediolan jest najskuteczniejszy w obecnych rozgrywkach. W derbach Lombardii ofensywnego futbolu było jednak mało i zakończyły się remisem 0:0.

Nicolo Barella oraz Teun Koopmeiners PAP/EPA / Na zdjęciu: Nicolo Barella oraz Teun Koopmeiners
Oba zespoły z Lombardii są na miejscach premiowanych awansem do Ligi Mistrzów. Atalanta zajmuje czwartą lokatę, a status najbardziej bramkostrzelnego zespołu calcio straciła w tym sezonie na rzecz lidera, Interu.

Już początek meczu był ostrożny i żadna z drużyn nie chciała podjąć ryzyka. W ataku Atalanty byli ustawieni między innymi Luis Muriel oraz Mario Pasalić, a w ofensywie Interu mogliśmy zobaczyć Edina Dzeko oraz Alexisa Sancheza. Chilijczyk był bohaterem meczu o Superpuchar Włoch, który rozstrzygnął strzałem w ostatniej akcji dogrywki.

W pierwszej połowie skończyło się na taktycznej bitwie i dużym rozczarowaniu dla widzów. W statystyce strzałów celnych było 1:1 po 45 minutach. Ani Juan Musso, ani Samir Handanović nie pozwolili sobie na przepuszczenie piłki do bramki.

Sędzia nie potrafił utemperować popełniających liczne faule drużyn, a one miały problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu w grze. W 55. minucie Atalanta domagała się podyktowania rzutu karnego, ale Davide Massa nie gwizdnął po starciu z udziałem Teuna Koopmeinersa.

Pierwszy zaczął zmieniać Simone Inzaghi, a jego drużyna miała w 71. minucie dużą szansę na objęcie prowadzenia. Denzel Dumfries zgrał dośrodkowanie do Edina Dzeko, a ten uderzył głową ponad poprzeczką w bramce Atalanty. Była jeszcze sytuacja sam na sam, w której Samir Handanović poskromił Luisa Muriela.

Atalanta BC - Inter Mediolan 0:0

Atalanta: Juan Musso - Merih Demiral, Jose Luis Palomino, Berat Djimsiti - Remo Freuler, Marten De Roon, Teun Koopmeiners, Giuseppe Pezzella - Matteo Pessina (78' Aleksiej Miranczuk), Mario Pasalić (90' Davide Zappacosta) - Luis Muriel (86' Roberto Piccoli)

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Milan Skriniar, Alessandro Bastoni (83' Stefan de Vrij) - Matteo Darmian (67' Denzel Dumfries), Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Hakan Calhanoglu (67' Arturo Vidal), Ivan Perisić - Edin Dzeko (82' Lautaro Martinez), Alexis Sanchez (67' Joaquin Correa)

Żółte kartki: De Roon, Palomino (Atalanta) oraz Brozović, Calhanoglu (Inter)

Sędzia: Davide Massa