Nietypowy sparing Lechii. Gdańszczanie gorsi od Ukraińców, mecz eksperymentów

W drugim sparingu na terenie Turcji, w miejscowości Kumkoy, Lechia Gdańsk przegrała z Czernomorcem Odessa 0:2. We wtorek trenerzy obu zespołów ustalli granie według nietypowego systemu.

Michał Gałęzewski
radość piłkarzy Lechii WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Lechii
Spotkanie w Turcji było dla Lechii Gdańsk mocno eksperymentalne. Tomasz Kaczmarek zdecydował się na pozostawienie na trybunach Michała Nalepy i Mario Malocy, próbując innych zawodników na pozycji środkowego obrońcy. Do tego piłkarze grali systemem 4x30 minut, a po każdej z kwart miała miejsce 10-minutowa przerwa. W Lechii łącznie zagrało 22 piłkarzy, a jako jedyny przez pełne 120 minut był na murawie Egzon Kryeziu.

Niestety mecz ze względu na uraz przedwcześnie skończył Jan Biegański. Lechia nie potrafiła przedrzeć się pod bramkę rywala. W I kwarcie jedynie Ilkay Durmus oddał celny strzał. W drugiej części meczu okazję stworzył Flavio Paixao, a w trzeciej Marco Terrazzino.

Lechia nie była jednak skuteczna. W trzeciej kwarcie po zagraniu Denysa Kuzyka z prawej strony boiska, piłkę głową z pola karnego celnie uderzył Dmytro Jusow, otwierając wynik meczu. Druga i zarazem ostatnia bramka padła w 97. minucie, kiedy Michała Buchalika po zamieszaniu pokonał Gruzin, Beka Wacziberadze.

Wcześniej Lechia Gdańsk pokonała 3:2 rumuński FC Botosani. Gdańszczan czekają jeszcze spotkania z rosyjskim Achmatem Grozny i gruzińskim Dynamem Batumi.

Lechia Gdańsk - Czornomoreć Odessa 0:2 (0:0, 0:0, 0:1, 0:1)
0:1 - Dmytro Jusow 71'
0:2 - Beka Wacziberadze 97'

Skład Lechii Gdansk:

I i II kwarta: Dusan Kuciak - David Stec, Egzon Kryeziu, Kristers Tobers, Rafał Pietrzak (45' Jan Biegański) - MaciejGajos, Jakub Kałuziński - Kacper Sezonienko, Joseph Ceesay, Ilkay Durmus - Flavio Paixao.

III i IV kwarta: Michał Buchalik - Tomasz Makowski, Bartosz Brylowski, Tomasz Neugebauer, Jan Biegański - Jarosław Kubicki, Egzon Kryeziu - Filip Koperski, Marco Terrazzino, Bassekou Diabate (87' Maciej Zagraba) - Łukasz Zwoliński.