Kozłowski doczekał się debiutu. Lider wygrał w nietypowych okolicznościach

Piłkarze wrócili na boisko i dokończyli mecz RFC Seraing - Royal Union Saint-Gilloise. Drużyna gości wygrała 4:0, a Kacper Kozłowski oficjalnie zadebiutował w nowych barwach.

Rafał Szymański
Kacper Kozłowski (z lewej) WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kacper Kozłowski (z lewej)
Spotkanie 22. kolejki ligi belgijskiej rozpoczęło się w sobotę (15 stycznia). Zespół Royale Union Saint-Gilloise był uznawany za faworyta i po pierwszych 45 minutach miał dwubramkową przewagę. Na listę strzelców wpisali się Deniz Undav oraz Dante Vanzeir. Goście musieli radzić sobie w dziesiątkę od 13. minuty, gdy Jonas Bager został ukarany czerwoną kartką.

Warunki atmosferyczne nie sprzyjały grze w piłkę. Sędzia główny postanowił przerwać mecz ze względu na mgłę panującą na Stade du Pairay w Seraing.

Zawodnicy wrócili do gry dopiero we wtorek. Długa przerwa nie wytrąciła przyjezdnych z równowagi. Po jednym golu dołożyli jeszcze Teddy Teruma i Undav - obaj wykorzystali swoje "jedenastki".

Ostatecznie Royal Union Saint-Gilloise rozbił RFC Seraing 4:0 i umocnił się na fotelu lidera Jupiler League. Kacper Kozłowski zadebiutował w żółto-niebieskich barwach. W 90. minucie utalentowany Polak zastąpił Caspera Nielsena.

Zimą Kozłowski przeszedł z Pogoni Szczecin do Brighton and Hove Albion za 11 milionów euro. 18-letni pomocnik dokończy sezon w belgijskim Royal Union Saint-Gilloise.

RFC Seraing - Royal Union Saint-Gilloise 0:4 (0:2)
0:1 - Deniz Undav 5'
0:2 - Dante Vanzeir 26'
0:3 - Teddy Teuma (k.) 62'
0:4 - Deniz Undav (k.) 83'