Gigantyczna sensacja w meczu Borussii Dortmund!

Borussia Dortmund zakończyła swój udział w Pucharze Niemiec. W 1/8 finału podopieczni Marco Rose przegrali 1:2 z drugoligowym FC St. Pauli. Gwoździem do trumny BVB był samobójczy gol Axela Witsela.

Rafał Szymański
Jude Bellingham PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Jude Bellingham
Obrońcy tytułu nie zlekceważyli rywala i zagrali w najsilniejszym składzie. Gregor Kobel skapitulował już w czwartej minucie gry. Marcel Hartel oddał piłkę Etienne'owi Amenyido, a ten dynamicznie wbiegł w pole karne dortmundczyków i znalazł drogę do siatki.

Goście musieli gonić wynik. Kilkadziesiąt sekund później przed szansą stanął Thorgan Hazard. Belg poradził sobie z obrońcami i przegrał pojedynek z Dennisem Smarschem. Swojej okazji nie wykorzystał też Erling Haaland, który trafił w boczną siatkę.

Drugoligowiec nie cofnął się do defensywy. W 40. minucie zawodnicy FC St. Pauli wyprowadzili kontratak. Axel Witsel próbował wybić piłkę po dośrodkowaniu, ale zamiast tego wbił ją do własnej bramki. Golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron Borussia miała zdecydowaną przewagę. Jakov Medić ewidentnie dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia Harm Osmers podyktował "jedenastkę". Haaland wykonał egzekucję.

Wynik już się nie zmienił. FC St. Pauli sprawiło dużą niespodziankę, wygrywając 2:1 z Borussią Dortmund. Adam Dźwigała nie został uwzględniony w kadrze "Piratów". Do ćwierćfinału Pucharu Niemiec awansowały też takie zespoły jak Hamburger SV, VfL Bochum czy Karlsruher SC.

FC St. Pauli - Borussia Dortmund 2:1 (2:0)

3:1 - Eduard Loewen 80'

TSV 1860 Monachium - Karlsruher SC 0:1 (0:0)
0:1 - Marvin Wanitzek (k.) 69'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)