Kolejny popis nabytku Pogoni Szczecin

Pierwsze zwycięstwo Pogoni Szczecin w okresie przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Pierwsza połowa wygranego 3:1 sparingu z Zorią Ługańsk należała do Wahana Biczachczjana.

piłkarze Pogoni Szczecin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Szczecin
Wahan Biczachczjan rozbudza nadzieję kibiców Pogoni Szczecin. W pierwszym, zremisowanym 1:1 sparing z FC Zurych strzelił efektownego gola zza pola karnego. W środę nie dość, że otworzył wynik wygranego 3:1 spotkania z Zorią Ługańsk, to na dodatek asystował przy drugim trafieniu Jeana Carlosa Silvy. Portowcy mieli dwubramkową zaliczkę po pierwszej połowie.

Po przerwie utrzymali przewagę. Zoria zdołała zdobyć gola kontaktowego strzałem Władysława Kabajewa, ale ostatnie słowo w sprawie wyniku powiedziała Pogoń. Mariusz Fornalczyk przeprowadził ładną akcję i pokonał uderzeniem Ołeksandra Saputina.

Pogoń wciąż radzi sobie bez powracającego do pełni formy po zabiegu Dantego Stipicy. Zastępują go młodsi bramkarze Bartosz Klebaniuk i Jakub Bursztyn. Ponownie tylko ten drugi przepuścił piłkę do bramki. Z powodu urazu na boisku zabrakło Sebastiana Kowalczyka.

Szczecinianie są wiceliderami w PKO Ekstraklasie po rundzie jesiennej. Przed wznowieniem rywalizacji w lidze rozegrają jeszcze sparingi z Rapidem Wiedeń oraz Olimpią Elbląg.

Pogoń Szczecin - Zoria Ługańsk 3:1 (2:0)
1:0 - Wahan Biczachczjan 15'
2:0 - Jean Carlos Silva 31'
2:1 - Władysław Kabajew 53'
3:1 - Mariusz Fornalczyk 84'

Pogoń: Bartosz Klebaniuk (46' Jakub Bursztyn) - Jakub Bartkowski (46' Paweł Stolarski), Konstantinos Triantafyllopoulos (46' Igor Łasicki), Mariusz Malec (46' Benedikt Zech), Hubert Matynia (46' Luis Mata) - Mateusz Łęgowski (46' Damian Dąbrowski) - Jean Carlos Silva (46' Mariusz Fornalczyk), Wahan Biczachczjan (46' Maciej Żurawski), Kamil Drygas (46' Rafał Kurzawa), Michał Kucharczyk (46' Kamil Grosicki) - Piotr Parzyszek (46' Luka Zahović)