Pół tuzina goli w sparingu Warty Poznań

Jeszcze w ostatnim kwadransie Warta Poznań prowadziła ze Slovanem Liberec, ale finalnie przegrała 2:4. Mnóstwo emocji w pierwszym sparingu zielonych podczas zgrupowania w Turcji.

Szymon Mierzyński
piłkarze Warty Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Rywalem podopiecznych Dawida Szulczka była w piątek 9. drużyna czeskiej ekstraklasy, a w jej składzie pojawili się m. in. Miroslav Stoch (kiedyś KGHM Zagłębie Lubin) oraz Lubomir Tupta (Wisła Kraków).

Spotkanie było ciekawe, a sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie. Warciarze zdobyli dwa ładne gole. Najpierw strzałem z powietrza - po dośrodkowaniu Daniela Szelągowskiego z rzutu wolnego - świetnie z powietrza przymierzył Robert Ivanov, zaś w 79. minucie w samo okienko trafił Jakub Sangowski, któremu asystował testowany w ekipie zielonych 16-letni Filip Luberecki.

Niestety dla poznaniaków ich defensywa w ostatnim kwadransie się posypała i z prowadzenia 2:1 wyszła ostatecznie porażka 2:4 po tym, jak Czesi w dziesięć minut wbili trzy gole.

Premierowe występy w barwach Warty zaliczyli w piątek dwaj zawodnicy pozyskani w zimowym okienku transferowym - Daniel Szelągowski, a także Miłosz Szczepański.

Następny sprawdzian czeka zespół Dawida Szulczka w niedzielę. Wtedy jego przeciwnikiem będzie mistrz Macedonii Północnej, Skendija Tetowo.

Warta Poznań - Slovan Liberec 2:4 (0:1)
0:1 - Karol Meszaros 45'
1:1 - Robert Ivanov 60'
2:1 - Jakub Sangowski 78'
2:2 - Karol Meszaros 79'
2:3 - Imad Rondić 84'
2:4 - Christ Tiehi 89'

Skład Warty Poznań: Jędrzej Grobelny - Jan Grzesik, Łukasz Trałka, Robert Ivanov, Mateusz Kupczak, Jakub Kiełb, Mateusz Czyżycki, Niilo Maenpaa, Daniel Szelągowski, Jayson Papeau (46' Michał Jakóbowski), Mateusz Kuzimski (46' Jakub Sangowski); grali także: Mikołaj Rakowski, Filip Luberecki, Albert Żerkowski, Miłosz Szczepański, Konrad Matuszewski.

Szczegółowy terminarz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Hit już pierwszego dnia!

Jaki będzie wynik meczu Warta Poznań - Skendija Tetowo?