West Ham bez Fabiańskiego poległ w doliczonym czasie. Przegrana ekipy Klicha

W sobotnie popołudnie, dokładnie o godzinie 16:00 rozpoczęły się trzy pojedynki 23. kolejki angielskiej Premier League. W ostatnich minutach zwycięstwo wydarli gracze Manchesteru United. Ciekawie było w londyńskim Brentford.

Marcin Malinowski
mecz Manchester United - West Ham United PAP/EPA / Na zdjęciu: mecz Manchester United - West Ham United
W rywalizacji Manchesteru United z West Ham United mieliśmy bezbramkowy remis po pierwszych 45 minutach. Inicjatywa była po stronie gospodarzy, ale obie drużyny miały swoje szanse. Goście rzadziej jednak mieli okazji do oddania strzału. Co ciekawe, w ekipie z Londynu nie oglądaliśmy tego dnia Łukasza Fabiańskiego.

Również bez goli zakończyły się pierwsze połowy pozostałych dwóch spotkań. Dłużej potrwała jednak gra w Brentford, bowiem tam spotkanie przerwano z powodu drona. Wznowiono je po kilkunastu minutach, doliczając aż 19 minut do regulaminowego czasu.

Bramki oglądaliśmy dopiero później. Jako pierwsze strzeliły Wilki. Wolverhampton Wanderers wyszło na prowadzenie trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Chwilę później trafienie dla Newcastle United przeciwko Leeds United zaliczył Jonjo Shelvey, ale w tym spotkaniu była to już 75. minuta. Sroki dzięki temu trafieniu zwyciężyły 1:0. Dla przegranych 80 minut rozegrał Mateusz Klich.

Najdłużej na gola czekaliśmy na Old Trafford. Dopiero w doliczonym czasie gry piłkarze Ralfa Rangnicka doskonale wykorzystali długie podanie Alexa Tellesa. Szybka wymiana podań doprowadziła Edinsona Cavaniego na lewą stronę pola karnego, skąd dograł na czwarty metr do wbiegającego Marcusa Rashforda. Anglik świetnie wprowadził się do zespołu, wchodząc na boisko w 63. minucie i udokumentował to golem w samej końcówce. Po weryfikacji VAR, sprawdzającej ewentualną pozycję spaloną, był już pewien miejsca na liście strzelców, a sędzia zagwizdał po raz ostatni zaraz po rozpoczęciu od środka przez West Ham United.

1:2 zakończył się mecz w Brentford. Ivan Toneya w 71. minucie wyrównał. Przyjezdni wygrali po trafieniach Joao Moutinho i Rubena Nevesa.

Manchester United - West Ham United 1:0 (0:0)
1:0 Marcus Rashford 90+3'

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Harry Maguire, Raphael Varane, Alex Telles - Fred (82' Edinson Cavani), Scott McTominay, Bruno Fernandes - Mason Greenwood (82' Anthony Martial), Cristiano Ronaldo, Anthony Elanga (63' Marcus Rashford).

West Ham United: Alphonse Areola - Vladimir Coufal (71' Ryan Fredericks), Craig Dawson, Kurt Zouma, Aaron Cresswell - Declan Rice, Tomas Soucek - Jarrod Bowen, Manuel Lanzini, Pablo Fornals - Michail Antonio.

Sędzia: Jonathan Moss

Żółte kartki: Harry Maguire - Declan Rice

Leeds United - Newcastle United 0:1 (0:0)
0:1 Jonjo Shelvey 75'

Brentford FC - Wolverhampton Wanderers 1:2 (0:0)