Potężny skandal na Goodison Park. Ucierpiał reprezentant Polski

Takich scen z pewnością nie chcemy oglądać. To, co wydarzyło się na Goodison Park, wywołało burze komentarzy na Twitterze.

Kamil Sobala
Ucierpiał reprezentant Polski Getty Images / Ucierpiał reprezentant Polski
Kibice Evertonu po raz kolejny opuszczali Goodison Park ze zwieszonymi głowami. Tym razem to Aston Villa pozbawiła punktów ich drużynę, wygrywając z The Toffees 1:0. Decydujące trafienie zdobył głową Emiliano Buendia, który wykorzystał idealne dośrodkowanie autorstwa Lucasa Digne.

Gospodarze przez całą pierwszą połowę nie potrafili w żaden sposób zagrozić swoim rywalom, nie oddając ani jednego celnego strzału. Z kolei podopieczni Stevena Gerrarda cały czas pozostawali groźni, czego zwieńczenie w postaci gola miało miejsce w doliczonym czasie gry pierwszego aktu meczu. Po przerwie do głosu dochodziły już obie strony, jednak wynik nie uległ zmianie.

Tuż po wspomnianej bramce doszło jednak do ogromnych kontrowersji. Piłkarze The Villans w celu świętowania trafienia udali się do narożnika. Chwilę później kibice Evertonu zaczęli rzucać w nich plastikowymi butelkami. Jednym z trafionych został reprezentant Polski Matty Cash.

Rywalizacja z Aston Villą była dla The Toffees pierwszym spotkaniem bez Rafaela Beniteza na ławce trenerskiej. Dzień po porażce 1:2 z ostatnim w tabeli Norwich City, władze zdecydowały się na zwolnienie Hiszpana. Aktualnie zespół prowadzi Duncan Ferguson, pełniący rolę tymczasowego trenera do czasu wyboru nowego szkoleniowca.

Klub z niebieskiej części Liverpoolu do pojedynku z The Villans podchodził z 16. pozycji w ligowym rozdaniu. Od strefy spadkowej ekipę z Goodison Park dzieliło wówczas sześć "oczek", jednak po kolejnej stracie punktów różnica ta może wzrosnąć.

Okazja do rehabilitacji w lidze dopiero 8 lutego w meczu z Newcastle United. Z kolei trzy dni wcześniej podopiecznych Szkota czeka starcie w czwartej rundzie FA Cup. Ich rywalem będzie Brentford.