Widzew Łódź zagrał z Ruchem Chorzów. Padł jeden gol

W Łodzi sparingowo zmierzyły się ze sobą grający w Fortuna I lidze Widzew Łódź z występującym w eWinner II lidze Ruchem Chorzów. W spotkaniu padła jedna bramka, zdobyli ją gospodarze.

Michał Piegza
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Dla walczącego o awans do PKO Ekstraklasy Widzewa był to już czwarty sparing podczas zimowych przygotowań. Łodzianie przegrali 1:3 z Siarką Tarnobrzeg i 1:2 z Chojniczanką Chojnice. Z kolei kilka dni temu bezbramkowo zremisowali z Unionem Berlin.

Ruch, 3. zespół eWinner II ligi, na boiska w 2022 roku wyszedł dopiero po raz drugi. Przed tygodniem pokonał w Krakowie Sandecję Nowy Sącz 5:3.

Chorzowianie do gry przystąpili bez kontuzjowanych Jakuba Nowaka, Patryka Sikory, Kacpra Kawuli czy Konrada Kasolika, który od września nie potrafi poradzić sobie z urazem. Z Ruchem nie trenuje już Kacper Janiak, który miał z klubem podpisać umowę, ale ostatecznie strony nie doszły do porozumienia.

Jarosław Skrobacz do gry wystawił dwóch napastników - Daniela Szczepana i Piotra Stępnia. Najprawdopodobniej Ruch wiosną będzie grał właśnie dwoma zawodnikami na szpicy.

Spotkanie rozgrywane było na sztucznej nawierzchni. Obie drużyny stworzyły sobie kilka okazji. W meczu padł jednak tylko jeden gol. W 77. minucie Dani Villa uderzeniem z pola karnego pokonał rezerwowego bramkarza gości Tomasza Nowaka.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)
1:0 - Dani Villa 77'

Widzew Łódź: I połowa: Reszka - Tanżyna, Nowak, Kreuzriegler - Owczarek, Karasek, Kun (31' Chwałowski), Hansen, Gołębiowski - Kita, Montini.

II połowa: Reszka (64' Wrąbel) - Stępiński, Tanżyna, Kreuzriegler (61' Dębiński) - Owczarek (61' Zieliński), Danielak, Chwałowski (61' Hanousek), Villa, Nunes - Guzdek, Machałek.

Ruch Chorzów: Bielecki (46' T. Nowak) - Kulejewski, Nawrocki (75' Kowalski), Szywacz - Żuk (46' Będzieszak), Mokrzycki (77' Wojtek), Foszmańczyk (46' Wyroba), Szkatuła (46' Wójtowicz) - Janoszka (67' Żagiel) - Szczepan (67' Bąk), Stępień (46' Chiliński).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).

Historyczny transfer Śląska Wrocław!
Miał nawiązać do sukcesów ojca, ale rozczarował i odchodzi z klubu

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Widzew Łódź i Ruch Chorzów wiosną awansują?