Mundial bez Kolumbii? Już dziewięć godzin nie strzeliła gola

Kolumbia jest poza miejscami premiowanymi awansem do MŚ 2022 po porażce 0:1 z Peru. Bliżej wyjazdu do Kataru są aktualnie Los Incas.

James Rodriguez (z prawej) PAP/EPA / Na zdjęciu: James Rodriguez (z prawej)
Kolumbia straciła gola decydującego o porażce 0:1 w 86. minucie po strzale Edisona Floresa. Autor rozstrzygającego trafienia dostał podanie od Christiana Cuevy i przymierzył technicznie. Peru odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu. W dobrym okresie zdobyło dziewięć z 20 punktów posiadanych w eliminacjach MŚ 2022.

Z kolei Kolumbia nie zwyciężyła od sześciu kolejek i w żadnym z tych meczów nie strzeliła gola. Niemoc graczy ofensywnych Los Cafeteros w eliminacjach trwa ponad dziewięć godzin. W rewanżu przełamać się nie pomogli między innymi Juan Cuadrado, Luis Diaz, James Rodriguez oraz Radamel Falcao.

Wenezuela nie mogła narzekać na brak skuteczności w wygranym 4:1 meczu z Boliwią. Do zwycięstwa poprowadził ją autor hat-tricka Solomon Rondon. W kanonadę napastnika Evertonu włączył się Darwin Machis. Wenezuela zdobyła trzeci komplet punktów w eliminacjach, ale nie opuściła ostatniego miejsca w tabeli.

Porażka jest kosztowna dla Boliwii, która po sprawieniu kilku niespodzianek, była wyjątkowo faworytem. Nie stanęła jednak na wysokości zadania. Od 60. minuty Boliwia grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Leonela Justiniano. Jedynego gola dla niej strzelił Bruno Miranda.

10. Wenezuela 15 10 13:26

Czytaj także: Nowy mistrz! Jeden gol rozstrzygnął finał marzeń Czytaj także: Brawurowy strzał w ostatniej akcji dał brązowe medale ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: długo się nie zastanawiał! "Bramka stadiony świata"

Czy reprezentacja Kolumbii awansuje do MŚ 2022?