Giganci wygrali. Noc bez szampana w Ameryce Południowej

Reprezentacje Brazylii i Argentyny odniosły zwycięstwa i kontynuują walkę o pierwsze miejsce w eliminacjach MŚ 2022 w strefie CONMEBOL. Nieco ponad kwadransa zabrakło Ekwadorowi do awansu.

piłkarze reprezentacji Brazylii Getty Images / Pedro Vilela / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Brazylii
Brazylia zwyciężyła po dwóch remisach, a demolką 4:0 odebrała Paragwajowi resztki nadziei na awans do MŚ 2022. Już w 2. minucie piłka znalazła się w bramce Guaranich, ale trafienie Raphinhi zostało anulowane z powodu zagrania ręką. Ten sam zawodnik, już zgodnie z przepisami, zdobył prowadzenie dla Canarinhos. Po przerwie wynik podwyższali Philippe Coutinho, Antony oraz Rodrygo Goes. Brazylii brakuje trzech meczów, żeby przejść przez eliminacje MŚ 2022 bez porażki.

W grze o pierwsze miejsce w eliminacjach pozostaje Argentyna, która w tabeli traci cztery punkty do Brazylii. Po zapewnieniu sobie awansu nie zwolniła i zimą odniosła zwycięstwa z Chile oraz Kolumbią. W obu spotkaniach do bramki strzelił Lautaro Martinez. Tym razem gol napastnika Interu był na miarę wygranej 1:0. Z kolei Kolumbia nie strzeliła gola od siedmiu meczów, czyli ponad 10 godzin. Na dwa mecze przed końcem eliminacji jest w bardzo złej sytuacji.

Ekwador miał możliwość zapewnienia sobie awansu. Zabrakło mu do tego nieco ponad kwadransa. Trzecia drużyna eliminacji prowadziła od 2. minuty w Peru dzięki strzałowi Michaela Estrady. Wyrównanie na 1:1 Edinsona Floresa oznacza, że Ekwador jeszcze nie może świętować. Nad piątymi Los Incas ma cztery punkty przewagi, a nad szóstym Chile sześć. Z obiema reprezentacjami El Tri mają niekorzystny bilans spotkań bezpośrednich, dlatego choć są blisko celu, to nie "zaklepali" sobie nawet barażu.

Czwarte miejsce premiowane awansem zajmuje Urugwaj po zwycięstwie 4:1 z Wenezuelą. Po golu strzelili "nieśmiertelni" napastnicy Celestes, czyli Edinson Cavani oraz Luis Suarez. Najbardziej efektowne było trafienie Rodrigo Bentancura, który w oknie transferowym zamienił Juventus FC na Tottenham Hotspur. Nie minęła godzina i Urusi mieli komplet punktów w kieszeniach.

Dokończenie eliminacji w strefie CONMEBOL w marcu.