Wow! Szaleństwo Arkadiusza Milika. To był jego wielki wieczór!

Pierwsze gole Arkadiusza Milika w Ligue 1 od 17 października. Od razu trzy. W szalonym meczu Olympique Marsylia z Angers SCO rozpoczął pościg zespołu, a później pomógł mu zwyciężyć 5:2.

Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Milik Getty Images / John Berry / Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Milik
Jorge Sampaoli zdecydował się na ofensywne ustawienie ze wszystkimi napastnikami, na których stawiał w ostatnich tygodniach. Centralną postacią w ataku Olympique był Arkadiusz Milik. Bliżej boku boiska wspierali go Cedric Bakambu oraz Dimitri Payet. Po gospodarzach można było spodziewać się "całej naprzód" i mocnej presji wywartej na obrońcach gości.

Dlatego prowadzenie 2:0 Angers po 11 minutach było szokiem w Marsylii. Przyjezdni atakowali szybko, a także korzystali z błędów Olympique. Pierwszego gola strzelił Angelo Fulgini, który odebrał piłkę Gersonowi. Pomocnik urządził sobie niepotrzebne holowanie we własnym polu karnym. Przy drugim trafieniu Fulgini asystował, a jego podanie wykończył Nabil Bentaleb. W pokonaniu Paua Lopeza pomógł rykoszet od nieszczęśliwie ustawionego rywala.

Milik rozpoczął pościg OM. W 18. minucie strzelił dopiero drugiego gola w sezonie Ligue 1 i ekspresyjnie cieszył się z przełamania niemocy na tym froncie. Piłka trafiła do reprezentanta Polski od Matteo Guendouziego po przechwyceniu jej na połowie Angers. Milik zachował spokój i pokonał Danijela Petkovicia zgrabnym, miękkim uderzeniem w sytuacji sam na sam. Podróżujący po Europie selekcjoner Czesław Michniewicz dostał pozytywne wiadomości z Marsylii, a to nie był ich koniec.

Widowisko było energiczne, trudno było oderwać od niego oczy. W 21. minucie Gerson zrehabilitował się za błąd przy golu Fulginiego i uderzył na 2:2. W ten sposób Olympique pozbawił Angers dwubramkowego prowadzenia w zaledwie 10 minut. Sampaoli szalał z radości, jakby już wygrał, a kibice byli pełni nadziei na odwrócenie wyniku. Do końca pierwszej połowy pozostał jednak remis.

W 63. minucie Milik mógł dołożyć asystę do gola. Po wrzutce z rzutu wolnego przytomnie odegrał do Cedrica Bakambu, którego sytuacyjne uderzenie zostało zatrzymane przez Danijela Petkovicia. Polak sprawdzał się tego wieczoru w roli egzekutora i w 70. minucie zdobył prowadzenie 3:2 strzałem po dograniu Gersona. W ten sposób skompletował dublet i już został bohaterem szalonego starcia.

Mało? Mało. Dublet nie zaspokoił rozpędzonego Polaka i w 78. minucie zdobył drugiego w karierze hat-tricka przeciwko Angers. Zapolował na piłkę po płaskim dośrodkowaniu Cengiza Undera i wepchnął ją wślizgiem do siatki. Wymownie pokazał na palcach, ile razy zranił przeciwnika. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2, a ustalił go pięknym wolejem zza pola karnego Under.

Olympique Marsylia - Angers SCO 5:2 (2:2)
0:1 - Angelo Fulgini 8'
0:2 - Nabil Bentaleb 11'
1:2 - Arkadiusz Milik 18'
2:2 - Gerson 21'
3:2 - Arkadiusz Milik 70'
4:2 - Arkadiusz Milik 78'
5:2 - Cengiz Under 85'

Olympique: Pau Lopez - Pol Lirola, William Saliba, Leonardo Balerdi, Sead Kolasinac (64' Luan Peres) - Boubacar Kamara (66' Valentin Rongier), Gerson, Matteo Guendouzi - Cedric Bakambu (64' Cengiz Under), Arkadiusz Milik, Dimitri Payet (82' Amine Harit)

Angers: Danijel Petković - Vincent Manceau, Ismael Traore (64' Romain Thomas), Batista Mendy - Jimmy Cabot (56' Mathias Pereira Lage), Nabil Bentaleb (90' Pierrick Capelle), Thomas Mangani, Angelo Fulgini (90' Casimir Ninga), Souleyman Doumbia - Sofiane Boufal, Azzedine Ounahi

Żółte kartki: Cabot, Mendy, Bentaleb (Angers)