Puchar Anglii: Tylko jedna dogrywka na osiem spotkań. 90 minut i awans Płachety

W sobotę odbyły się kolejne mecze 4. rundy Pucharu Anglii. O godzinie 16:00 rozpoczęło się aż 8 spotkań. Niespodzianek nie było, choć niektórzy faworyci, jak Manchester City, nieco męczyli się z niżej notowanymi rywalami.

Marcin Malinowski
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Lynne Cameron - Manchester City / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Odbywające się późnym popołudniem pojedynki nie przyniosły aż tyle emocji, co starcia Chelsea FC i Plymouth Argyle oraz Kidderminster Harriers z West Ham United, gdzie potrzebne były dogrywki.

W pierwszych połowach swoich pojedynków nieco męczyły się ekipy Evertomu i Manchesteru City, ale już w drugich 45 minutach dobiły rywali. Zespoły z Premier League triumfowały 4:1.

Kwestię awansu już w pierwszej części gry rozstrzygnęło Crystal Palace. Po przerwie nie pozwolili Hartlepool United odrobić strat, tylko utrzymali dwubramkowe prowadzenie. Podobnie Huddersfield Town, choć ta drużyna miała tylko jednego gola zaliczki i do końca mogła drżeć o rozstrzygnięcie. Ostatecznie jednak wyeliminowała Barnsley FC, w którym od 46. minuty zagrał Michał Helik. Polak zapisał się w notatniku sędziego z uwagi na żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Poza tym awans w regulaminowym czasie uzyskali również piłkarze Peterborough United, Stoke City i Norwich City. Kanarki jako jedyne wygrały na wyjeździe, pokonując Wolverhampton Wanderers. Udział w tym miał Przemysław Płacheta, który rozegrał pełne 90 minut.

Dogrywka była potrzebna w rywalizacji Southampton FC i Coventry City. Święci nie utrzymali uzyskanego w pierwszej połowie prowadzenia, ale zdołali je odzyskać w 112. minucie za sprawą Kyle'a Walker-Petersa. Tym samym obyło się bez konkursu rzutów karnych.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Anglii:

Crystal Palace - Hartlepool United 2:0 (2:0)

4:1 Andros Townsend 90+1'

Huddersfield Town - Barnsley FC 1:0 (1:0)

4:1 Riyad Mahrez 57'

Peterborough United - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)

2:0 Jacob Brown 62'

Wolverhampton Wanderers - Norwich City 0:1 (0:1)
0:1 Kenny McLean 45+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)