Gol Polaka za granicą w doliczonym czasie gry. Bramkarz był bez szans

Omonia Nikozja prowadzona przez Henninga Berga przegrała u siebie z Ethnikos Achnas 0:2. Jego zespół w doliczonym czasie gry dobił Kamil Wojtkowski, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył pod samą poprzeczkę.

Mateusz Byczkowski
Piękny gol Wojtkowskiego Twitter / Piękny gol Wojtkowskiego
Zespół Kamila Wojtkowskiego jest w bardzo trudnej sytuacji. Po dziewiętnastu ligowych, kolejkach zdobył jedynie dziewięć punktów. W poniedziałek czekał go trudny wyjazd, ponieważ mierzył się z mistrzem kraju.

Do przerwy było spokojnie, a faworyzowana Omonia Nikozja nie mogła przebić się przez defensywę rywala. Na początku drugiej połowy na murawę wszedł Kamil Wojtkowski. Chwilę wcześniej Ethnikos Achnas zaskoczył i wyszedł na prowadzenie.

Już w doliczonym czasie gry były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok wziął sprawy w swoje ręce. Polski pomocnik dostał podanie od Michala Durisa na wysokości połowy boiska i pognał w kierunku bramki rywali.

Mimo, że w kontrataku uczestniczyło jeszcze trzech zawodników Ethnikos Achnas, Kamil Wojtkowski postanowił, że sam zakończy akcję. Przy jego strzale pod poprzeczkę golkiper Omonii Nikozja nie miał żadnych szans.

Co więcej dla Polaka był to pierwszy gol po dołączeniu do cypryjskiego zespołu, w którym gra od stycznia tego roku. Mimo zwycięstwa drużyna naszego pomocnika wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.