Ważne punkty RB Lipsk. "Byki" w czołówce tabeli

To było przekonujące zwycięstwo. RB Lipsk pokonał sąsiadujące w tabeli 1.FC Koeln (3:1). Christopher Nkunku kolejny raz pokazał klasę.

Rafał Szymański
mecz RB Lipsk - 1FC Koeln Getty Images / DeFodi Images / Na zdjęciu: mecz RB Lipsk - 1.FC Koeln
Podopieczni Domenico Tedesco stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Na pierwszego gola trzeba było czekać do 25. minuty. Christopher Nkunku ustawił sobie piłkę przed polem karnym gości, a następnie kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego.

W drugiej połowie błyszczał Dani Olmo. Ofensywny pomocnik zdecydował się na uderzenie z dystansu i zmieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Marvin Schwabe nie zdążył zareagować.

Hiszpan odegrał kluczową rolę przy trzecim golu gospodarzy. W 57. minucie Olmo płasko dośrodkował do Angelino, który odnalazł się pod bramką rywali i z niewielkiej odległości skierował piłkę do siatki.

Przyjezdni zdobyli honorową bramkę w doliczonym czasie gry. Z rzutu rożnego dobrze dogrywał Mark Uth, a Tim Lemperle wygrał pojedynek główkowy i pokonał Petera Gulacsiego.

W ostatecznym rozrachunku RB Lipsk wygrał 3:1 i wskoczył na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Obecnie 1.FC Koeln plasuje się na siódmej pozycji.

RB Lipsk - 1.FC Koeln 3:1 (1:0)
1:0 - Christopher Nkunku 25'
2:0 - Dani Olmo 54'
3:0 - Angelino 57'
3:1 - Tim Lemperle 90+1'

Frank Castaneda, nowy nabytek Warty: Mój cel w Polsce jest bardzo jasny!

Czy RB Lipsk zapewni sobie miejsce w Lidze Mistrzów?