Zabrakło centymetrów. Piotr Zieliński blisko cudownego gola w Serie A [WIDEO]

Piotr Zieliński zagrał solidnie w szlagierze z Interem Mediolan (1:1). Gracz SSC Napoli mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku.

Rafał Szymański
Zieliński trafił w słupek Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Zieliński trafił w słupek
W meczu na szczycie Serie A SSC Napoli rywalizowało z Interem Mediolan. Na początku meczu gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji podbramkowych. Strzelanie na Stadio Diego Armando Maradona rozpoczął Lorenzo Insigne, kapitan Napoli zamienił rzut karny na bramkę.

Neapolitańczycy mogli prowadzić już 2:0 w 12. minucie gry, a przed szansą stanął Piotr Zieliński. Kadrowicz znalazł sobie miejsce przed polem karnym rywali i uderzył w kierunku bramki. Piłka była poza zasięgiem Samira Handanovicia, jednak odbiła się od lewego słupka.

Aktualni mistrzowie Włoch walczyli o bramkę wyrównującą i dopięli swego tuż po przerwie. Defensywa SSC Napoli popełniła spory błąd, piłka trafiła pod nogi Edina Dzeko, który wykończył całą akcję. W 25. kolejce oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Zieliński spędził 84 minuty na placu gry, później zastąpił go Juan Jesus. 27-latek był jednym z lepszych piłkarzy w szeregach SSC Napoli. W tym sezonie ofensywny pomocnik już 25 razy pojawił się na boisku, wcześniej uzbierał pięć bramek i taką samą liczbę asyst.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)