Francuskie media piszą o Miliku

Przed tygodniem hat-trick, teraz cudowna bramka na wagę trzech punktów. Arkadiusz Milik ponownie bohaterem ekipy Olympique Marsylia. We Francji znów jest głośno o Polaku. Nie tylko w powodu trafienia, ale i pomeczowej wypowiedzi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Arkadiusz Milik Instagram / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik
W meczu zamykającym 24. kolejkę Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie FC Metz 2:1. Faworyt długo jednak się męczył.

Dopiero w 76. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, ale ta zmiana uratowała zespół. Polski napastnik w jednej ze swoich pierwszych akcji strzelił pięknego gola przewrotką!

"Strzelił wzniosłego gola akrobatyczną przewrotką. Świetne zagranie" - pisze laprovence.com, gdzie Milik zapracował na notę 7,3.

- Są rzeczy, których nie rozumiem, ale wykonuję swoją pracę - cytują również słowa naszego napastnika wypowiedziane przed kamerami "Amazon Prime Video". Polak nie był w stanie zrozumieć, dlaczego nie zagrał od pierwszych minut.

Do słów odniósł się Jorge Sampaoli, który stwierdził, że wyjaśni tylko to, co rozumie. - To wyjątkowy gol strzelony przez bardzo wysokiej klasy zawodnika. Zawodnicy tacy jak on, mają tę zdolność decydowania o losach meczów - przyznał.

"Milik, bohater wieczoru" - tak o 27-latku piszę z kolei footmercato.net. "Autor rewelacyjnego trafienia. Osiągnięcie, które prawdopodobnie będzie jednym z najpiękniejszych w tym sezonie" - dodano w komentarzu.

Doskonały kwadrans naszego zawodnika doceniły też portale, które swoje oceny opierają na statystykach. Sofascore.com oceniła występ reprezentanta Polski na 7,4, z kolei whoscored.com przyznała mu 7,2.

Milik odpowiedział trenerowi. "Są rzeczy, których nie rozumiem"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Milik powinien być partnerem Lewandowskiego w ataku reprezentacji Polski?